ASUS TUF Gaming F15 laptop şarj adaptörü takılıyken uykuya geçmiyor

ComputerTechX

Decapat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
NVMe Hfm001td3jx013n
Laptopumun şarj adaptörü takılıyken uykuya tam olarak geçmeyip sadece ekran kapanıyor. Normalde olması gereken güç ışığının da yanıp sönmesi gerek uykuda olduğu için ama güç ışığı bilgisayar uykuda değilmiş gibi aktif bir şekilde yanıyor.

Aynı olayı adaptörü çıkararak deniyorum pilde böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Ben adaptörden kaynaklandığını düşünüyorum.
Sizce sorun ne olabilir?

1640609115851.png

Hocam bu ayar maximum olduğunda uykudan uyanırken siyah ekran ile karşılaşıyordum. Moderate veya off seçeneğini deneyerek yazar mısınız?

Laptopumun şarj adaptörü takılıyken uykuya tam olarak geçmeyip sadece ekran kapanıyor. Normalde olması gereken güç ışığının da yanıp sönmesi gerek uykuda olduğu için ama güç ışığı bilgisayar uykuda değilmiş gibi aktif bir şekilde yanıyor.

Aynı olayı adaptörü çıkararak deniyorum pilde böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Ben adaptörden kaynaklandığını düşünüyorum.
Sizce sorun ne olabilir?

Güç seçeneklerinden ayarları kontrol ediniz. Pilde ve şarjda diye ayrı ayrı ayarları bir kontrol ediniz.

Sanırım laptop olduğu için benimki dediginiz ayarlar malesef yok bende.
Bende Asus Tuf F15 kullanıyorum eğer m2 ssd kullanıyorsanız seçeneklerin olması gerekiyor.
Kontrol panel/sistem/güç seçenekleri
Eğer m2 ssd kullanmıyorsanız kullandığınız diskin prizdeki diskin ayarlarını bataryadaki disk ayarları ile değiştirin.

Sanırım laptop olduğu için benimki dediginiz ayarlar maalesef yok bende.

Hepsi uyku moduna ayarlı.

Adaptörün çıkış gücünü bir elektronikçiye ölçtürüp bakın. Üzerinde yazan değerlerden fazla mı çıkış veriyor.

Başka bir adaptör ile deneme şansınız var ise başka bir adaptör ile deneme yapıp adaptörden olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Bende Asus Tuf F15 kullanıyorum eğer m2 ssd kullanıyorsanız seçeneklerin olması gerekiyor.
Kontrol panel/sistem/güç seçenekleri
Eğer m2 ssd kullanmıyorsanız kullandığınız diskin prizdeki diskin ayarlarını bataryadaki disk ayarları ile değiştirin.
Dediğim gibi bende yok o ayar.
Adaptörün çıkış gücünü bir elektronikçiye ölçtürüp bakın. Üzerinde yazan değerlerden fazla mı çıkış veriyor.

Başka bir adaptör ile deneme şansınız var ise başka bir adaptör ile deneme yapıp adaptörden olup olmadığını anlayabilirsiniz.
Adaptör bence az bile geliyor çünkü mesela cs go da full çözünürlükte pilden çok az bir şey tüketmeye başlıyor

Dediğim gibi bende yok o ayar.

Adaptör bence az bile geliyor çünkü mesela CS:GO'da Full çözünürlükte pilden çok az bir şey tüketmeye başlıyor.

Siz yine de bir baktırın. Bir de dediğim gibi başka bir adaptör ile deneyin.

Geri
Yukarı