Çözüldü ASUS TUF Gaming F15 laptop şarjdan çıkarınca Hz düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Barış3535

Decapat
Daha fazla  
ASUS TUF Gaming F15 laptopum var. Şarja takılıyken 144Hz oluyor ama şarjdan çıkardığım anda ekran kararıp açılıyor ve 60Hz oluyor. Sorunun çözümünü bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bildiğim kadarıyla şarjdan çıkarınca bataryanın uzun gitmesi için performans düşüşü oluyor ancak hz düşüşü olmuyor. Bu sabah bilgisayarı formatlamıştım ve şu ana kadar şarjdan çıkardığımda hiç böyle bir problem olmadı, performans düşüyordu ama hz düşmüyordu. Şimdi birden böyle oldu. Ayarlardan falan bir çözümü yok mudur?
Armory Crate'den Panel Power Saver'ı kapatın.
Bu bi sorun değil Asus'un gaming laptoplarında bilerek yaptığı birşey, şarjdan çekince bataryada kullanacağını düşünüp süreyi arttırmak için 60hz yapıyor, belki gaming olmayan serilerinde de vardır bu ama sorun değil işe yarar birşey bence

Bu bi sorun değil Asus'un gaming laptoplarında bilerek yaptığı birşey, şarjdan çekince bataryada kullanacağını düşünüp süreyi arttırmak için 60hz yapıyor, belki gaming olmayan serilerinde de vardır bu ama sorun değil işe yarar birşey bence
Bildiğim kadarıyla şarjdan çıkarınca bataryanın uzun gitmesi için performans düşüşü oluyor ancak hz düşüşü olmuyor. Bu sabah bilgisayarı formatlamıştım ve şu ana kadar şarjdan çıkardığımda hiç böyle bir problem olmadı, performans düşüyordu ama hz düşmüyordu. Şimdi birden böyle oldu. Ayarlardan falan bir çözümü yok mudur?

Armory Crate'den Panel Power Saver'ı kapatın.

Çözüm
Tam olarak nereden kapatılıyor? Pek bilgim yok :)
1642183821769.png

Uygulama yüklü değil mi?

Geri
Yukarı