ASUS TUF Gaming F15 laptopta BIOS nasıl sıfırlanır?

yusufemrullah

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
512GB PCIe® 3.0 NVMe™ M.2 SSD
Ekran kartı
NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 Laptop GPU 4GB GDDR6
İşlemci
12. Nesil Intel® Core™ i7-12700H İşlemci
Merhaba, ASUS TUF Gaming F15 serisi cihazımda güvenli önyükleme durumunu açmak için teknik desteğe yazdım. BIOS ekranında performance mode seçeneğini "user" olarak değiştirmemi tavsiye etti.

Bu işlemi yaptıktan sonra sistem açılmamaya başladı. Sisteme güç geliyor güç düğmesinin ve klavyenin ışıkları yanıyor fakat hiçbir şekilde BIOS ekranına dahi geçemiyorum. BIOS öncesi ekranda takılıyorum bu da siyah ekrana sebebiyet veriyor.

BIOS sıfırlama için destek yazılarını uyguladım fakat hiçbiri sonuç vermedi.

Kasayı açamıyorum çünkü açarsam garantisi bozulacak. Flash bellek ile BIOS yükleme yapmaya çalışıyorum fakat EZ Flash 3.0 ekranına geçiş yapamıyorum.

Hangi tuş takımının doğru olduğunu daha doğrusu hangi tekniğin doğru olduğunu da bulamadım bir türlü.

Desteğinize ihtiyacım var yardımcı olur musunuz?

Merhaba, ASUS TUF Gaming F15 serisi cihazımda güvenli önyükleme durumunu açmak için teknik desteğe yazdım. BIOS ekranında performance mode seçeneğini "user" olarak değiştirmemi tavsiye etti.

Bu işlemi yaptıktan sonra sistem açılmamaya başladı. Sisteme güç geliyor güç düğmesinin ve klavyenin ışıkları yanıyor fakat hiçbir şekilde BIOS ekranına dahi geçemiyorum. BIOS öncesi ekranda takılıyorum bu da siyah ekrana sebebiyet veriyor.

BIOS sıfırlama için destek yazılarını uyguladım fakat hiçbiri sonuç vermedi.

Kasayı açamıyorum çünkü açarsam garantisi bozulacak. Flash bellek ile BIOS yükleme yapmaya çalışıyorum fakat EZ Flash 3.0 ekranına geçiş yapamıyorum.

Hangi tuş takımının doğru olduğunu daha doğrusu hangi tekniğin doğru olduğunu da bulamadım bir türlü.

Desteğinize ihtiyacım var yardımcı olur musunuz?

ASUS diyor ki.
Cihaz kapalıyken, F2'ye basılı tutun, cihazı açma tuşuna basın, görüntü gelene kadar F2'yi bırakmayın. Deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı