ASUS TUF Gaming FX505dt nasıl?

orqhun12

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu laptopu almayı düşünüyorum.
RAM yükseltilebiliyor.
İki ekran kartı kullanıyor. AMD Radeon ve NVIDIA GTX 1650.

Görüşleriniz nedir olumlu ya da olumsuz yönleri nelerdir?

Oyun amaçlı alacağım bir laptop olacak.

Peki bu ürünün fiyatı ve sizin bütçeniz nedir? Hatta siz direkt olarak almak istediğiniz bu bilgisayarın linkini bizimle paylaşın.

RAM yükseltilebiliyor.

SSD varsa HDD kaç GB düşük bütçelilerde 240 koyuyorlar bence aşırı az laptoplara çok hakim değilim belki hepsi öyledir.

Uzak durun. Asus TUF serisi laptoplar çok ısınıyor.
Ben FX505DU kullanıyorum ısınma problemi yok battlefront 2 full ayarlarda oynarken bile CPU max 85 derece oluyor ki gaming book'larda gayet normal GPU ise %60-70 lerde GTX1660TI var TI kartları aten 95 dereceye kadar normal sıcaklık TI serisi kartlar için.

RAM yükseltilebiliyor.

Bence laptop'u alabilirsiniz 1 yıldır FX505DU kullanıcısıyım tek bir sorun yaşadım o da benim hatam olduğunu anladım çözümünü de aşağıdaki link'de olan konuya yazdım. Ram yükseltmesi de yapabilirsiniz isterseniz SSD yükseltmesi'de yapılabiliyor. Asus dışarıda termal macun yenilemesi yapmayın garanti dışı kalır diyor fakat sorunsuzca yaptırabilirsiniz sürekli kullanacaksanız 6 ayda bir fan ve termal macun temizliklerini yaptırırsanız gayet sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ben FX505DU kullanıyorum ısınma problemi yok battlefront 2 full ayarlarda oynarken bile CPU max 85 derece oluyor ki gaming book'larda gayet normal GPU ise %60-70 lerde GTX1660TI var TI kartları aten 95 dereceye kadar normal sıcaklık TI serisi kartlar için.

Bence laptop'u alabilirsiniz 1 yıldır FX505DU kullanıcısıyım tek bir sorun yaşadım o da benim hatam olduğunu anladım çözümünü de aşağıdaki link'de olan konuya yazdım. Ram yükseltmesi de yapabilirsiniz isterseniz SSD yükseltmesi'de yapılabiliyor. Asus dışarıda termal macun yenilemesi yapmayın garanti dışı kalır diyor fakat sorunsuzca yaptırabilirsiniz sürekli kullanacaksanız 6 ayda bir fan ve termal macun temizliklerini yaptırırsanız gayet sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

95 derece normal mi? Hahahahaha. Umarım ironi yapıyordursunuz. Bir laptopta işlemci en fazla 85 derece olmalı. Ekran kartı ise 70-75 dereceyi geçmemeli. 95 diyorsunuz. Ayrıca ısınıyor diyen tek ben değilim. Bu forumda çok var. İnternettende testlerine bakabilirsiniz. 95 dereceye normal diyorsunuz. Şaka gibi...

95 derece normal mi? Hahahahaha. Umarım ironi yapıyordursunuz. Bir laptopta işlemci en fazla 85 derece olmalı. Ekran kartı ise 70-75 dereceyi geçmemeli. 95 diyorsunuz. Ayrıca ısınıyor diyen tek ben değilim. Bu forumda çok var. İnternettende testlerine bakabilirsiniz. 95 dereceye normal diyorsunuz. Şaka gibi...
Yazdığımı düzgün okursanız TI ekran kartlarında normal bir ısı derecesi CPU için değil ben termal macunu yenilediğim ve fanları temizlediğim zamandan beri işlemcim 80 dereceyi geçmiyor isterseniz bir ekran görüntüsü alarak burada paylaşabilirim.

Gamingbook'lar da normal bir ısı derecesi araştırırsanız görürsünüz TI ekran kartlarında kronik olarak ısınma sorunu var zaten masaüstü için geçerli değil. 95 dereceye kadar dayanıklı ki benim ekran kartı sıcaklığım da 60-70 dereceyi geçmiyor max 75 önemli olan fanları temiz tutmak her hangi bir soğutma sistemi kullanmıyorum Asus TUF serisi laptopların soğutma sistemleri yeterli oyun oynarken Armoury Crate programından Turbo moda alırsanız herhangi bir ısınma problemi asla yaşamazsınız ta ki temizlik bakım zamanı gelene kadar. Warzone Battlefront 2 gibi oyunları oynuyorum ve saatlerce oynuyorum hiç bir ısınma problemim yok.

1 Yıldır FX505DU kullanıcısıyım laptopla ilgili hiç bir problem yaşamadım tek yaşadığım problem vardı o da benim hatamdı üstte linki paylaştım zaten.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı