ASUS Tuf Gaming FX505DU BQ150T Sistem Testi Sonuçları

Birkaç gündür ekran kartımda ısınma problemi olup olmadığını düşünüyordum. Lakin NVIDIA GTX 1660 Ti kartında genel olarak kronik bir ısınma sorunu mevcutmuş. Yaptığım testler sonucunu paylaştım. Fanlar performans modundayken; oyunlarda, düşük sıcaklıklardan maximum 86 derece sıcaklığa kadar artış olup ve bu derecede sabit kalıyor ve bu esnada donma, kasma, FPS düşüklüğü olmuyor. Fanlar Turbo modundayken; maximum 82 derece sıcaklığa kadar artış olup ve bu derecede sabit kalıyor ve yine bu esnada donma, kasma, FPS düşüklüğü olmuyor. Fan sesi normal kullanımda çok sessizken, oyunlarda performans modundayken yine kabullenebilir ama Turbo moduna aldığımızda çok sesli çalışıyor, ben performans modunda kullanmayı tercih ediyorum. Ayrıca NVIDIA GTX 1660 Ti kartlar için 95 dereceye kadar dayanıklı olduğunu belirtmiş. FPS sabit 60 oluyor, zaten ekran 60Hz olduğu için 60'dan fazla FPS'nin gereksiz olduğu kanaatindeyim.
Sizlerin sistem için görüşleri neler, 86 derece sıcaklık ve diğer değerler sizce normal mi, laptop soğutucu alınmalı mı? Ben MHz, frekans veya diğer donanımlardan çok anlamıyorum, 11 yıllık bilgisayardan bu bilgisayara geçiş yaptım. Başka yapmam gereken test var MI1 haftadır testleri ve olması gerekenleri araştırıyorum bu yüzden bu konuyu açmak istedim.
Fanlar Performans Moddayken

Eki Görüntüle 499794

Eki Görüntüle 499795

Fanlar Turbo Moddayken

Eki Görüntüle 499797

Eki Görüntüle 499798

Battlefield V

Eki Görüntüle 499800

GTA V

Eki Görüntüle 499799
iyi günler bende fx505 du 8 GB ramli olanı almayı düşünüyorum sence nasıl oyunlarda falan CS oynuyorsan nasıl tavsiye ediyor musunuz bunu almazsam i 7 9750 h ve 1650 alicam teşekkürler

ASUS ROG Strix G531GU-AL060 model ve link bu hocam. Ben daha uygun fiyata almıştım şu an indirim bitmiş sanırım. Birde amazon'dan Kingston HyperX İmpact 2x8GB DDR4 2666MHZ CL15 RAM sipariş ettim. Yarın Türkiye'ye gelecekte bakalım gümrükten ne zaman çıkacak :)
Hangi mağazadan aldın. Ben güvenemiyorum başka satıcılara sıkıntı çıktı mı?

iyi günler bende fx505 du 8 GB ramli olanı almayı düşünüyorum sence nasıl oyunlarda falan CS oynuyorsan nasıl tavsiye ediyor musunuz bunu almazsam i 7 9750 h ve 1650 alicam teşekkürler
Kusura bakma hocam biraz geç gördüm, cs go oynamıyorum diğer verileri de paylaştım zaten. Ben bilgisayardan memnunum. Alacağın i7 9750h ve 1650li modelin diğer özellikleri neler?

Hocam aynı Laptop'a sahibim. Witcher 3'te işlemci 90 dereceyi görüyor.

Sizde durum nasıl?

Üstat o oyunu oynamadım ama resmi sitesinde 95 dereceye kadar dayanıklı oldugu belirtiliyor, resmini paylaştım. Bende 86'yı geçmiyordu Battlefield 5 ve GTA 5'de. Ben başka bir şey sormak istiyorum. Görev yöneticisi performans kısmında GPU mevcut mu, genel olarak laptopa bakışın nasıl?
75f7c9af8c6a76e7e5f69f535a1b4296.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Dadas hocam merhaba, aynı laptop aldım 2 gün önce, ben BF5 ne yaptıysam 40 FPS geçemedim, sizin ayarlarınız nasıl? Benim PC kendisinde mi sorun var yahu? Çok moralim bozuk açıkcası bu FPS olayına.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı