ASUS TUF Gaming FX505DV-AL128 CPU yükte 85-95 derece

barcan2010

Centipat
İki hafta önce ASUS TUF Gaming FX505DV-AL128 modelini satın aldım. AMD Ryzen 7 3750H işlemcisi var yorumlarda Windows 10 1903 sürümünü kurun işlemciye özel optimizasyon var dedikleri için 1903 sürümünü kurdum.

Daha alır almaz başta Windows'ta anlık takılmalar yaşadım ama olayın heyecanıyla çok umursamadım hangi simgeye bassam 2-3 saniye sonra açılıyordu. Daha sonra internetten araştırdığım bir çözümle CMD'ye sfc/scannow gibi komutlar yazarak olayı biraz olsun hallettim daha hızlı açılmaya başladı.

Bugüne kadar hiç işlemci sıcaklığına bakmak aklıma gelmemişti Rainbow Six Siege oynarken arkada coretemp programını açık tuttum ve ara ara alt Tab yapıp sıcaklığa baktım. Genel olarak oyunda 85-95 derece arası gidip geliyordu hatta bazen öyle abarttı ki 98I bile gördüm. Bilgisayarı boşta çalıştırdığımda ise 40-55 derece arasında gidip geliyor. Daha yeni aldım bilgisayarı az önce BIOS güncellemesini yaptım şimdi de chipset güncellemesini indiriyorum.

Windows'un sürümünden dolayı mı böyle diye şüpheleniyorum arkada avira antivirüs programı çalışıyor başlangıçta açılan çoğu programı düzenledim kapattım bir bilgisi olan var mı? Lütfen yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.
Lütfen yardımcı olun

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı