ASUS TUF Gaming FX506HE-HN011 alınır mı?

Ben alttaki bağlantıda mevcut olan RAM'i aldım. Taktim ve sorunsuz çalışıyor. Ve evet 2 tane RAM slotu olduğundan takınca otomatik olarak Dual Channel çalıştı.

Bilgisayar pazartesi elime ulaşacak Windows kurulumu yaparken bu sorunu yaşadınız mı? Yaşadıysanız hangi yöntemi kullandınız?

Bende bu laptop var ram eklemesi de yaptım .Valorantta 150-180fps arası alıyorum normal midir?Bilgisayar metin2 oynarken siyah windows 2-3 saniye donuyor.Bu tarz problem yaşayan var mı?
Bende bu laptop var ram eklemesi de yaptım .Valorantta 150-180fps arası alıyorum normal midir?Bilgisayar metin2 oynarken siyah windows 2-3 saniye donuyor.Bu tarz problem yaşayan var mı?
Armory crate uygulamasını sildim fps+200leri görüyor.Bu uygulamada bir sıkıntı var arkadaş

Son düzenleme:
Turbo Boost kapalıyken laptop geç kapanıyor mu sizde de? Dün Turbo Boost'u kıstım. Laptopu kapattım ekran kapanmasına rağmen işlem yapıyormuş gibi ışıklar yandı. 1 1.5 dk kadar sonra laptop kapandı. Turbo Boost tekrar açtığımda ise hiç sorun kalmıyor. Anında kapanıyor laptop. Sizde bir dener mısınız torno Boost kapalıyken sizde de geç kapanacak mi laptop.

Hocam az önce test ettim. Bende öyle bir sorun olmadı. Nasıl kapadığımı da göstereyim size ve kaç saniyede kapandığını da. Sessiz modda birçok uygulama varken laptop pil modunda çalışırken yani şarj lablosu takılı değilken 19 saniyede kapandı.
Çözüm bulabildiniz mi hocam.

Şu adresten Screenshot bu resimdeki uygulamayı kurup ardından my ASUS uygulamasında:
Şu adımları uygulayıp sorun ve hataları çözümlemeyi deneyebilir misiniz? Bilgisayarı ilk kurduğumda bu adımları uyguladım sorunsuz çalıştı. RAM yükseltmesinin ardından uçuşa geçti adeta.
Bilgisayar pazartesi elime ulaşacak Windows kurulumu yaparken bu sorunu yaşadınız mı? Yaşadıysanız hangi yöntemi kullandınız?

Sürücü yükleme yöntemini kullandım bence en iyisi o olacaktır.
Bana bu bilgisayarla uyumlu yani 15.6'lık bir notebook soğutucusu önerebilir misiniz rica etsem.
Şu fan ilgimi çekiyor ama malzeme kalitesi çok hoş durmuyor. 200 TL'ye kadar bütçem var.

Dosya Ekleri

• all in.png
    all in.png
    577,7 KB · Görüntüleme: 49
  • uygulama ve ekran.png
    uygulama ve ekran.png
    175,7 KB · Görüntüleme: 40
  • 350123b3-8d7c-4a2f-a9c1-b91b70a5e162.jpg
    350123b3-8d7c-4a2f-a9c1-b91b70a5e162.jpg
    15,5 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:
200 TL'ye kadar bütçem var.

Hocam az önce test ettim. Bende öyle bir sorun olmadı. Nasıl kapadığımı da göstereyim size ve kaç saniyede kapandığını da. Sessiz modda birçok uygulama varken laptop pil modunda çalışırken yani şarj lablosu takılı değilken 19 saniyede kapandı.

Şu adresten Screenshot bu resimdeki uygulamayı kurup ardından my ASUS uygulamasında:
Şu adımları uygulayıp sorun ve hataları çözümlemeyi deneyebilir misiniz? Bilgisayarı ilk kurduğumda bu adımları uyguladım sorunsuz çalıştı. RAM yükseltmesinin ardından uçuşa geçti adeta.

Sürücü yükleme yöntemini kullandım bence en iyisi o olacaktır.
Bana bu bilgisayarla uyumlu yani 15.6'lık bir notebook soğutucusu önerebilir misiniz rica etsem.
Şu fan ilgimi çekiyor ama malzeme kalitesi çok hoş durmuyor. 200 TL'ye kadar bütçem var.

Ben bunu almayı düşünüyorum

RAM takviyesi öncesinde Valorant Witcher 3 gibi oyunlarda FPS değerleriniz nasıldı?

Witcher 3'ü 16 GB RAM ve Turbo modda açtım. Oyun içi grafikleri oyunun orijinal ayarlarındaki Ultra moda aldım ve oynamaya başladım. 2-3 saat aralıksız oynamanın sonucunda. En düşük 55 FPS değeri gördüm sanırım. Daha da altına inmedi. Oyunu genel olarak 70+ FPS ile oynuyorum. Ekran kartı (3050 Ti) kullanım oranı %94-99 civarı. İşlemci kullanım oranı %25'e kadar çıktı indi ortalama 15-20 aralığında seyretti. Min sıcaklık (CPU ve GPU) 55 derece civarında iken Max sıcaklık 80-83 arasına geldi. Ortalama sıcaklık değeri 75-80 arası gidip geldi. Ve bu sıcaklık değerleri ortam sıcaklığı yaklaşık 30 derece ve güzel bir notebook soğutucusu olmadan çok eski bir nesil soğutucu ile alınmıştır. Oyun deneyiminden açıkçası memnunum bazı arkadaşların 90-100 arası seyrettiğini duymuştum ben şahsım adına korkmuştum. Ama neyse ki sadece 80 dereceye kadar çıkıyor. Bir sonraki oyun testim Watch Dogs 2 olacak gibi. İşlemci kullanımı yoğun oluyordu 1080p çözünürlükte.

Edit: RAM takviyesi öncesi biraz sıkıntılı durumda olacağını varsayıyorum, oyun içinde toplam RAM kullanım değeri 7.5-9 GB arasında idi böyle olunca darboğaz olacağını düşünüyorum. Ben RAM yükseltmesini öneriyorum.

Bilgisayar az önce elime ulaştı ama Windows'u kuramıyorum Windows kurma ekranı geliyor ve bu ekranda donuyor klavye ışıkları kapalı ve mouse yok sorunu yaşayan veya çözümünü bilen var mı BIOS'da bir ayar yapmam mı gerek?
Resimdeki (internetten aldım) fotoda kalıyor mouse işareti direk ekranda yok Klavyeyle'de hareket edemiyorum

Dosya Ekleri

• laptop-Windows-10-kurulum-baslangic.jpg
    laptop-Windows-10-kurulum-baslangic.jpg
    67,6 KB · Görüntüleme: 51

Yeni konular

Geri
Yukarı