ASUS TUF Gaming GT301 kasaya 360mm sıvı soğutucu takılabilir mi?

Lawrus

Decapat
Daha fazla  
i7-14700KF işlemciye geçeceğim bununla birlikte 360mm sıvı soğutma ihtiyacım var. Ancak kasamın üst tarafı 360mm desteklemiyormuş, ön tarafı destekliyor diye gözüküyor ama tam anlayamadım örneğin bu soğutucuyu takabilir miyim acaba, sığar mı? Hava sorunu oluşur mu içeride? Daha önce takan varsa yanıt verirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
i7-14700KF işlemciye geçeceğim bununla birlikte 360mm sıvı soğutma ihtiyacım var. Ancak kasamın üst tarafı 360mm desteklemiyormuş, ön tarafı destekliyor diye gözüküyor ama tam anlayamadım örneğin bu soğutucuyu takabilir miyim acaba, sığar mı? Hava sorunu oluşur mu içeride? Daha önce takan varsa yanıt verirse sevinirim.

Ön taraftaki fanları çıkarıp takabilirsiniz.

Kasanın kendi internet sitesinde üst kısımlar için 2 adet 120mm fan kapasitesi olduğu belirtilmiş. Sıvı soğutma radyatörlerinin boyut isimlendirmeleri de fanların boyuna göre yapıldığından dolayı en fazla 240'lık sıvı soğutma takabilirsiniz. Ancak ön taraf 360mm de destekliyor.

Teorik olarak takarsın ama kasa zaten çok kısa, ekran kartın biraz büyükçeyse problem yaratabilir.

Hocam takarsınız ama ileride sorun yaratır bozulma ihtimali falan var kasayı değişebiliyorsanız değişip üste 360 takın veya 240 alın

Ön taraftaki fanları çıkarıp takabilirsiniz.
Uzun vadede sorun yaratır mı?
Teorik olarak takarsın ama kasa zaten çok kısa, ekran kartın biraz büyükçeyse problem yaratabilir.
RTX 3070Ti ekran kartına sahibim.
Hocam takarsınız ama ileride sorun yaratır bozulma ihtimali falan var kasayı değişebiliyorsanız değişip üste 360 takın veya 240 alın
Bir süre ön tarafına 360mm takılı kullansam sorun olur mu?

Burada test edilmiş Screenshot_20240411_130125_YouTube.jpg

Geri
Yukarı