ASUS TUF Gaming GT501 Radeon RX 6800 XT sistem nasıldır?

Beatmark

Hectopat
Merhaba, aşağıda topladığım kasada uyumsuz gördüğünüz veya şöyle yapsan daha iyi olur diyeceğiniz tavsiye ve fikirleriniz benim için çok önemli. Bugünden itibaren 3 günlük sürede parçaların siparişlerini vermeye başlayacağım. Son bir kez bilenlere sorup teyit etmek istedim. 2 haftadır indirimli fiyatlara ve sistem parçaları araştırıyorum bütçemi zorladım. F/P daha uygun tavsiyeleriniz olursa severek dikkate alırım.

Not: Hackintosh ( ryzentosh Big Sur ) uyumlu anakart ve ekran kartı gibi unsurlara da dikkat ettim, içine macOS yazılımı kurmak istediğimden ekstra 1 m.2. SSD daha koydum.

Sistem şöyle;

Kasa: ASUS TUF Gaming GT501

PSU: ASUS ROG STRIX 850W 80+ Gold tam modüler güç kaynağı

Anakart: MSI MPG B550 GAMING Edge Wi-Fi DDR4 5100(OC)MHz ATX

RAM: G.Skill G.Skill F4-3600C16D-32gtznc Trident Z Neo RGB 32 GB (2x16 GB) DDR4 3600 MHz CL16 RGB RAM.

HDD: Seagate 2TB Barracuda 3, 5" 64MB 7200 ( ortak )
SSD: James Donkey JD1024 M.2 1TB ( Windows )
James Donkey JD1024 M.2 1TB ( Mac kurulacak )

İşlemci: AMD Ryzen 7 5800X

Sıvı soğutucu: Cooler Master Masterliquid ML240L V2 RGB 240mm işlemci sıvı soğutucu

Ekran kartı: Sapphire Radeon RX 6800 XT

Şu an İtopya'da satılan model ve sonra MSI, ASUS'un vb firmaların çıkaracağı ekran kartlarında performans olarak bir fark oluyor mu? İlk gelen ürünler olmasından ötürü?
Araştırmalarıma göre aşağı yukarı toplam fiyat: 21.405 TL.

Son düzenleme:
360 MM sıvı soğutma öneririm bütçenizi aşmıyorsa. Kasanız destekliyor.

Ve SSD olarak 970 Evo modelini öneririm James Donkey'e göre çok daha iyidir.

Ekran kartında maksimum 3-5 FPS değişir, bir de 3-5 derece sıcaklık değişir. Onun dışında GPU aynı GPU.

Cevabımın hepsi hackintosh icin geçerlidir. Seçtiğin anakartta büyük bir ihtimal Intel Wi-Fi mevcut ve Apple Intel kartları desteklemiyor.. Çinliler bu durumu çözdü ya da çözmek üzere. İyice araştırmanı öneririm. Rx 6800 icin su an Apple tarafında destek yok ama bir sonraki güncelleme ile destek gelme olasılığının yüksek olduğunu düşünüyorum. Bende senin gibi aynı bu soruları geçen ay sorguluyordum ve kimse hackintosh icin amd platform önermiyor.. haklılar da. MacOS da Adobe yazılımları kullanacaksan onlar zaten dert. MacOS da Intel işlemciler icin bulunan teknolojilerden zaten faydalanamazsin. MacOS kısmı senin için değerliyse ryzen toplama derim dostum. Ben Intel platforma karar verdim ve bunun icin Intel 11. Nesil islemcileri bekliyorum.. Apple 11. Nesile destek verirse 11. Nesil dizecegim ama destek vermezse i9 10850k alacağım. Ekran kartında da aynı durum mevcut aklımda rx 5700 xt vardı ama yeni ekran kartları tanıtıldı. Apple 6000 serisine destek verirse bende senin gibi Rx6800 düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı