ASUS TUF Gaming RA05 K3 incelemesi

Ürünü alalı 4 gün oldu şu anlık bir sorun yok. Ürünü 1699 TL'ye Laptop.com.tr sitesinden aldım güvenilir bir site.
Kendime göre ürünün artıları:

1-)Switch'leri ve klavyenin yapısı oldukça temiz hissettiriyor tuşa basıp basmadığınızı anlayamıyorsunuz çok az dokunduğunuzda bile tepki veriyor, çınlama gibi bir olay ile karşılaşmıyorsunuz. Kasa (sözde) uzay endistürisi standartlarında alüminyum plaka ile yapılmış kaliteli denebilir +
2-)Anti-Ghosting özelliği olması +
3-)Aura Sync ve Armoury Crate uygulaması üzerinden birden fazla mod ile kullanabiliyorsunuz modları gayet yeterli +
4-)ışık şiddeti çok iyi ve çok kaliteli foroğtaflarda Switch çekebilmek için ışıklandırmayı kapatmak zorunda kaldım çünkü ışığı bayağı bir güçlü +
5-) makro atama özelliği +
6-) kalih red Switch kullanıyor +
7-) bilek desteği mıknatıslı ve yeterince güçlü.
8-] harici USB girişi bulunuyor.

Kendime göre ürünün eksileri.

1-)multimedyayı makrolar veyahut fn kombinasyonu yerine default olarak klavyenin üstünde teker vb tarzında olmasını isterdim bu kadar fazla para için değerdi.
2-)ASUS Armoury Crate uygulaması ile "galiba" Corsair iCUE yazılımı çakışıyor (bir yerde okumuştum) bu yüzden arada sırada Alt Tab atınca görev çubuğunu kullanamayabiliyorum.
3-)yazılım içinde her tuşa istediğimiz renk ataması yapabiliyor olsaydık tadından yenmezdi fakat öyle bir özelliği yok.
4-) kablosu plastik yerine örgü olabilirmiş ama plastiği çok kalitesiz değil.
5-) NumLock, Caps Lock tuşu vb. tuşların yandığını gösteren göstergeler sağ üst tarafta olsa daha güzel olabilirmiş.

Nötr değerlendirmelerim.
Bu paraya plastik bilek desteği mi alınır vb görüşler olabilir bana göre plastik kalitesi kaliteli sorun çıkartmıyor.
Ayaklıklarını açmak için birazcık fazla güç vermek gerekiyor ve biraz da kısalar ama gayet sağlam tutuyorlar.

Sorularınız varsa yanıtlayabilirim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-06-05 at 19.35.08 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-05 at 19.35.08 (1).jpeg
    238,8 KB · Görüntüleme: 54
  • WhatsApp Image 2023-06-05 at 19.35.50.jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-05 at 19.35.50.jpeg
    91,9 KB · Görüntüleme: 56
  • WhatsApp Image 2023-06-05 at 19.35.10.jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-05 at 19.35.10.jpeg
    156,1 KB · Görüntüleme: 60
  • WhatsApp Image 2023-06-05 at 19.53.11.jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-05 at 19.53.11.jpeg
    330 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
İlk ürünüm LED arızası sebebiyle iadeye gitti değiştirdikleri üründe de aynı sorun vardı umarım kronik sorunlu bir klavye değildir.

Almayın pişman olursunuz 3. kez klavyeyi değiştirdiler LED'lerinde sorun var galiba.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı