ASUS TUF Gaming RX 5700 XT bazı oyunlarda cızırtı yapıyor ve sıcaklığı aniden artıyor

Daha fazla  
Öncelikle kart EVO versiyonu değil eski ısınan versiyonlu kart, abilerim kardeşimlerim kasa 1 sene 2 aylık İtopya'dan aldım. Hemen sorunu anlatıyorum örnek Forza Horizon 5 oynarken sıcaklık 55 derece gayet akıcı oyun, anca diyelim GTA SA yenilenmiş versiyonda sıcaklık 58 derece ve cızırtı geliyor. Her oyunu 60 FPS oynamak zorunda kalıyorum. FPS'i ne zaman serbest bıraksam cızırtı başlıyor ve birden kart 50 ise 75 80 derecelere çıkıyor gerçekten insanın ağlayası geliyor bu sorun deli ediyor beni. Bunu çok sordum bana kartın tasarım sorunlu olduğu için falan İtopya'nın garanti kabul etmeyeceğini hani zaten kart öyle diyeciğini söylediler. Abi böyle bir saçmalık olur mu? Ama Forza örneğinde neden 55 derece kart, saçma bir oyunda 60 FPS kilitli ama cızırtı sesi ile birden 70 80 derece sıcaklık. Resmen param ile rezil oluyorum. Sinirleniyorum umurumda değil diyorum tam kartı duvara çarpacağım doların yüksek olması aklıma geliyor. Bu sorunu yaşayan var mı veya bilen usta hocalarım/modlarım benim kartım mu? Bozuksa lütfen bana fikir verin yardımcı olun bu sorun çok sinir bozuyor. Özet olarak oyunlarda cızırtı gelip sıcaklıgın artması, FPS açık oynayınca cızırtının tekrar başlayıp sıcaklıgın inanılmaz artması oyun fark etmez. Eski oyunlarda bile sorun böyle.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı