ASUS TUF Gaming VG249Q1A 23.8 165Hz pişman eder mi?

kombomekanize

Zeptopat
Makaleler
1
IPS olması, ASUS marka güveni olması en önemlisi de vade farksız kredi kartına 6 taksit yaptı bunu diğer sitelerden yapsam 2-3bin fark koyuyor. Ghosting ve ölü piksel sorunu yaşayan da var hiçbir problem yok diye normal olarak %90 daha çok. Artık şansımıza umarım iyi çıkar uğraşmayız. Ryzen 5 5600 - RTX 4060 sistem aldım, 60 Hz TFT panel monitör sisteme hakaret olur zayıf kalır diye taksitle aldım ödeyeceğiz artık umarım canlılıkta çok büyük fark eder. G224F alayım dedim ama hoparlör yok, asya pazarı için üretilmiş düzgün video tanıtım hiçbir şey yok. Gigabayte iyi ama onda da ölü piksel sorunu çok oluyormuş sorun varsa ASUS alırım en azından servis desteği iyi tecrübem var geçmişten. G224F alanlarda da ölü pikseller çıkmış bu iş şans işi.

Şuan indirimde 4399 TL: ASUS Tuf Gaming Vg249q1a 23.8 165hz Freesync Premium Ips Full Hd Gaming Oyuncu Monitör Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Aynısı ASUS ve MSI'da var. Hatta ASUS modelini şu anda kullanıyorum.
Anladığım kadarıyla üreten firma tek ve fason.
Bu arkadaşlar etiket basıp piyasaya sürüyor.
Aslında kahramanımız çok başka.

@kombomekanize
Arkadaşın önerdiği monitör senin link atıp sorduğun monitörden çok daha işlevsel.
Kaçırma bu fiyata.

Aynısı ASUS ve MSI'da var. Hatta ASUS modelini şu anda kullanıyorum.
Anladığım kadarıyla üreten firma tek ve fason.
Bu arkadaşlar etiket basıp piyasaya sürüyor.
Aslında kahramanımız çok başka.

@kombomekanize
Arkadaşın önerdiği monitör senin link atıp sorduğun monitörden çok daha işlevsel.
Kaçırma bu fiyata.
G24F-2 işlevsel bir farkını göremedim çok fazla işleve ihtiyacım da yok. Söylediğim monitör bu zaten bunda da ölü piksel çıkıyor. Bu Hz 10 aşağı 10 yukarı boş dediğin gibi bütün panelleri tek firmadan alıyorlar fason. SS IPS, Rapid IPS, IPS... bakıyorum inceliyorum hepsi aynı. ASUS seçmemin sebebi ''teknik servis kalitesi, iyi bir marka, hoparlör olması, 6 ay vade farksız taksit imkanı. ASUS varken elim Gigabayte almaya gitmiyor + hoparlör yok + itopya taksit yapınca 800 TL gibi banka çok vade farkı alıyor. Bu ürünü almazsam eğer G22F-2 yerine G244F MSI alırım o daha iyi GTG tepkime süresi.

VG249Q1A kullanan arkadaşlardan yorumlar bekliyorum.

Son düzenleme:
G24F-2 işlevsel bir farkını göremedim çok fazla işleve ihtiyacım da yok. Söylediğim monitör bu zaten bunda da ölü piksel çıkıyor. Bu Hz 10 aşağı 10 yukarı boş dediğin gibi bütün panelleri tek firmadan alıyorlar fason. SS IPS, Rapid IPS, IPS... bakıyorum inceliyorum hepsi aynı. ASUS seçmemin sebebi ''teknik servis kalitesi, iyi bir marka, hoparlör olması, 6 ay vade farksız taksit imkanı. ASUS varken elim Gigabayte almaya gitmiyor + hoparlör yok + itopya taksit yapınca 800 TL gibi banka çok vade farkı alıyor. Bu ürünü almazsam eğer G22F-2 yerine G244F MSI alırım o daha iyi GTG tepkime süresi.

İşlevsel farkı şu oynar kasası. Aynı zamanda monitörü ters olarak da kullanabiliyorsun, dikey olarak da.
Onun haricinde ASUS'un Gigabyte'a göre servis kalitesinin yüksek olması hakkında bir yorum yapamam çünkü ASUS'un teknik servisine henüz başvurmadım.
Gigabyte'a başvurdum, ekran kartım kendi bozuk PSU'm yüzünden yandı, garanti kapsamında yaptılar.
Yabana atılacak bir durum değil bence bu.
ASUS yapmayabilirdi bunu.
Yapabilir de, bilemiyorum.

İşlevsel farkı asansör olması, Asus'ta sadece eğri yapılabiliyor ölü piksel monitöre özgü bir şey değil senin alacağın monitörde de olabilir.

İşlevsel farkı şu oynar kasası. Aynı zamanda monitörü ters olarak da kullanabiliyorsun, dikey olarak da.
Onun haricinde ASUS'un Gigabyte'a göre servis kalitesinin yüksek olması hakkında bir yorum yapamam çünkü ASUS'un teknik servisine henüz başvurmadım.
Gigabyte'a başvurdum, ekran kartım PSU yüzünden yandı, garanti kapsamında yaptılar.
Yabana atılacak bir durum değil bence bu.
ASUS yapmayabilirdi bunu.
Yapabilir de, bilemiyorum.
ASUS dizüstü bilgisayar kullandım adamlar aldılar ışık sızması var diye serviste sorgusuz sualsiz paneli değiştirip gönderdiler o yüzden ekran konusunda ASUS böyle bir tecrübem var. Gigabayte hiç kullanmadım denk gelmedim öyle çok kullananı da görmedim bu seriyle piyasada tutundular yüksek ihtimalle fiyat ve pivot özelliği sayesinde. 6 ay taksit yapınca Gigabayte 5000'e geliyor + hoparlör yok. Pivot özelliği ihtiyacım yok yazılımcı değilim sabit kalırsa benim için fark yok.

İşlevsel farkı asansör olması, Asus'ta sadece eğri yapılabiliyor ölü piksel monitöre özgü bir şey değil senin alacağın monitörde de olabilir.
Pivot ihtiyacım yok yazılımcı değilim, Valorant falanda oynamıyorum hikaye tabanlı oyunlar ve film için alıyorum. Strateji, yarış, aksiyon vb. Speaker ve 6 ay vadesiz taksit önemliydi. Koltuk, hazır sistem, klavye, mouse her şeyi birden aldım peşin oraya para gidecek bunu da taksitle alayım dedim bütçe anca buna zorluyor.

Bu ASUS modelini kullananlardan yorumlarını bekliyorum.

ASUS dizüstü bilgisayar kullandım adamlar aldılar ışık sızması var diye serviste sorgusuz sualsiz paneli değiştirip gönderdiler o yüzden ekran konusunda ASUS böyle bir tecrübem var. Gigabayte hiç kullanmadım denk gelmedim öyle çok kullananı da görmedim bu seriyle piyasada tutundular yüksek ihtimalle fiyat ve pivot özelliği sayesinde. 6 ay taksit yapınca Gigabayte 5000'e geliyor + hoparlör yok. Pivot özelliği ihtiyacım yok yazılımcı değilim sabit kalırsa benim için fark yok.

Pivot ihtiyacım yok yazılımcı değilim, Valorant falanda oynamıyorum hikaye tabanlı oyunlar ve film için alıyorum. Strateji, yarış, aksiyon vb. Speaker ve 6 ay vadesiz taksit önemliydi. Koltuk, hazır sistem, klavye, mouse her şeyi birden aldım peşin oraya para gidecek bunu da taksitle alayım dedim bütçe anca buna zorluyor.

Bu ASUS modelini kullananlardan yorumlarını bekliyorum.

Hocam bende pivot özellikli olan modeli var ASUS'un.
Birde panelim IPS değil VA ve CURVED.
O yüzden bire bir yardımcı olacağımı sanmam ama şu anki monitörümden gayet memnunum.
Tek eksiği 1080P olması.
Hikayeli oyunlarda 2K monitör eksikliğini hissediyorum.

EDİT: ASUS 3 yıl garanti veriyormuş fazladan 1 yıl çok önemli bir süre. Her türlü ASUS mantıklı olmuş oldu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı