Asus TUF Gaming VG27AQ 27" vs Dell S2721DGFA 27″

GRBreakpoint

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller dilerim öncelikle. Bu iki monitör arasında 2.000 TL kadar fark var. Bütçe zorlanabilir ancak beni de bir miktar zorlayabilir. RTX 4070 ile genel olarak Ghost Reckon, CP2077, RDR2 dahil AAA oyunlar da ara sıra rekabetçi oyunlar da oynayacağım. 2.000 TL farka değer mi yoksa TUF'u al geç üzmez seni mi dersiniz?
@Uchiha Shisui @messinicocugu hocalarım sizin bu konuda görüşünüz nedir? @KafadanKontak

Şunu alabilirsiniz, 2K bence verilmemeli.
Hocam 9K bandında Dell, LG gibi 2K monitörler de var ancak forumda bu Asus TUF 2K monitörün de çok önerildiğini gördüm için sanırım üzmez gibi geliyor.

VG27AQ bende kullanıyorum 4070ti ile bence gayet kaliteli bir monitör
Ghosting var mı hocam? Işık sızması durumu ne? Ölü piksek vs. yaşadınız mı?

2K ekstra verilmemesini düşünüyorum, AQZ modeli daha F/P bir model.
Teşekkürler hocam.
Ben de bu ikisi arasında kaldım. Şu an için indirim kovalıyorum ama pek mümkün gibi gözükmüyor.
Hocam bu arada aynı ekran kartından almayı düşünüyorum Inno3D RTX 4070'den de memnun musunuz acaba? Isı değerleri vs. olarak ve hangi siteden satın aldınız?

Dell çok zam yediği için artık öneri potasından çıktı. 9-10K potası ve üstündeki monitörler Dell'den daha iyi olduğu için Dell'i önermek ya da almak mantıksız oluyor.
Baktığın ASUS F/P bandına yerleşti ve alınır.

ASUS'un piyasası hızlı olduğu için ileride satarken zorlanmazsınız.

Şunu alabilirsiniz, 2K bence verilmemeli.
Ben 5 6 aydır bu monitörü kullanıyorum. Hem hikayeli hem fps oyun, hem film hem tasarım işleri derken her işimi fazlasıyla görüyor. Ama DELL'in satış sonrası hizmetleri de göz ardı edilemeyecek derecede iyi. Fakan bence de 2K fazla vermektense donanımında başka bir şeyi upgrade edersin. Belki K7 yerine custom TKL bir klavyeye geçersin :D

Belki K7 yerine custom TKL bir klavyeye geçersin
Tamam hocam bu monitör tam f/p. Güzel bir seçim olacak umarım.

Sistemimde en memnun olduğum parça TUF K7 olabilir hocam linear optik mekanik switchleri ile 😄 Anakartımda 1 adet m.2 slotu boş duruyor. 1 TB bir oyun için m.2 almak daha mantıklı.
Ayrıca merak ettim custom TKL dediğiniz ne oluyor ve kullandığım klavyeden daha mı iyi olacak? :)

Yeni konular

Geri
Yukarı