Asus TUF Gaming VG27AQ 27" vs Dell S2721DGFA 27″

Tamam hocam bu monitör tam f/p. Güzel bir seçim olacak umarım.

Sistemimde en memnun olduğum parça TUF K7 olabilir hocam linear optik mekanik switchleri ile 😄 Anakartımda 1 adet m.2 slotu boş duruyor. 1 TB bir oyun için m.2 almak daha mantıklı.
Ayrıca merak ettim custom TKL dediğiniz ne oluyor ve kullandığım klavyeden daha mı iyi olacak? :)
Custom klavye yaparsanız, daha güzel şeyler elde edebilirsiniz tabi. Ama pahalıya patlar.

Hocam 9K bandında Dell, LG gibi 2K monitörler de var ancak forumda bu ASUS TUF 2K monitörün de çok önerildiğini gördüm için sanırım üzmez gibi geliyor.

Ghosting var mı hocam? Işık sızması durumu ne? Ölü piksek vs. yaşadınız mı?

Hocam üstünkörü UFO testi yaptım yok gibi ama ben gözüme güvenmiyorum tam bir şey diyemem yani.

Teşekkürler hocam.

Hocam bu arada aynı ekran kartından almayı düşünüyorum Inno3D RTX 4070'den de memnun musunuz acaba? Isı değerleri vs. olarak ve hangi siteden satın aldınız?
Gamegarajdan Cuma sabahı aldım. Cumartesi sabah elime ulaştı. Oyunlarda 69-70 Derece üzerine çıkmadı şu ana kadar. Furmark tesdinde de 72 dereceyi %62 fan seviyesinde gördü. Elimde 2K monitör olmadığı için 1080P'de kullanıyorum. AAA oyunlarda neredeyse darboğaz olmadı. Kibar güzel bir tasarımı var. İlk başta Asus Dual modeli almayı düşünüyordum ama tasarımı hoşuma gitmediği için bunu aldım. Şu an gayet sorunsuz kullanıyorum.

Herkese iyi sosyaller dilerim öncelikle. Bu iki monitör arasında 2.000 TL kadar fark var. Bütçe zorlanabilir ancak beni de bir miktar zorlayabilir. RTX 4070 ile genel olarak ghost reckon, CP2077, RDR2 dahil AAA oyunlar da ara sıra rekabetçi oyunlar da oynayacağım. 2.000 TL farka değer mi yoksa TUF'u al geç üzmez seni mi dersiniz?
@Uchiha Shisui @messinicocugu hocalarım sizin bu konuda görüşünüz nedir? @KafadanKontak

Dell güzel ama zamlanmış alınmaya değer mi bilmem. ASUS'ta F/P

Gamegarajdan Cuma sabahı aldım. Cumartesi sabah elime ulaştı. Oyunlarda 69-70 Derece üzerine çıkmadı şu ana kadar. Furmark tesdinde de 72 dereceyi %62 fan seviyesinde gördü. Elimde 2K monitör olmadığı için 1080P'de kullanıyorum. AAA oyunlarda neredeyse darboğaz olmadı. Kibar güzel bir tasarımı var. İlk başta Asus Dual modeli almayı düşünüyordum ama tasarımı hoşuma gitmediği için bunu aldım. Şu an gayet sorunsuz kullanıyorum.
Çok teşekkür ederim tecrübelerinizi paylaştığınız için. Elimdeki GTX 1080'i 3500-4000 bandına satışa koydum satılır satılmaz alacağım. Bir de monitörümü de 1000-1500'e satarsam çok iyi olacak. Toplam'da 19K'ya gelicek ekran kartı + monitör.
Hocam üstünkörü UFO testi yaptım yok gibi ama ben gözüme güvenmiyorum tam bir şey diyemem yani.
Tamamdır hocam teşekkürler. Hardware Unboxed videosunu izledim gayet iyi bir monitör f/p olarak.
Dell güzel ama zamlanmış alınmaya değer mi bilmem. ASUS'ta F/P
Aradaki farka 1TB m.2 ssd alınıyor hocam...
Custom klavye yaparsanız, daha güzel şeyler elde edebilirsiniz tabi. Ama pahalıya patlar.
Peki mevcut optik mekanik switchden daha mı iyi kaliteli olur? Yoksa sadece görünüş olarak mı güzel olur?

Tamam hocam bu monitör tam f/p. Güzel bir seçim olacak umarım.

Sistemimde en memnun olduğum parça TUF K7 olabilir hocam linear optik mekanik switchleri ile 😄 Anakartımda 1 adet m.2 slotu boş duruyor. 1 TB bir oyun için m.2 almak daha mantıklı.
Ayrıca merak ettim custom TKL dediğiniz ne oluyor ve kullandığım klavyeden daha mı iyi olacak? :)
m2 de iyi bir yatırım olur ama bence zaten 512ssd 1tb m2 olduğu için belki 2tb 7200 RPM 2,5" HDD (3,5" modellere göre daha sessiz ve ufak olduğu için) alabilirsin. Önemli arşivler mekanik disklerde daha güvende oluyor.

TKL klavyelere gelecek olursak. Tenkeyless yani numpad kısmı olmayan klavyeler. Tam boy klavyeler 40-45cm genişliğinde oluyorlar. TKL'ler de 30-35cm arasında olduğu için FPS oyuncuları için sıkça tercih ediliyor. Hatta F tuşları da yok. Çoğu özellik FN tuşu ile zaten mevcut oluyor. Ben düşük sensivity kullandığım için faremi çokça hareket alanı gerekiyor. Klavye zaten 90cm mousepad'in yarısını kapladıktan sonra bir anlamı kalmıyor. Bir de iki kolumu yanlara da çok fazla açmak durumunda bırakıyor.

Bir de tabi Custom klavyelerin orasıyla burasıyla oynama veya farklı farklı ürünlerle kişiselleştirme fırsatı oluyor. Olmazsa olmaz değil ama keyif veriyor açıkçası ilgilenmek zaman geçirmek.

Bir de benim aldığım gibi numpad'i de olan ama TKL gibi küçültülmüş klavyeler de mevcut. Klavyede gereksiz hiç bir boşluk bırakılmadan tuşlar dizayn ediliyor.

Optik anahtarlı K7'den vazgeçip mekanik anahtarlı klavyeye düşmek için iyi bir sebebiniz olmalı. Mekanik anahtarlı klavye ve fareler optik anahtarlılara göre ömür, sorunsuzluk ve debounce delay gibi konularda geriler.

512 GB gen 3 m2. ssd var ama diğer diskim 7200 RPM WD 1 tb HDD hocam. Bir slot m.2 boş duruyor o yüzden dedim ben.

TKL konusunu da anladım hocam. Ben alırken de Num Pad'i olmayan klavyelere bakmıştım ama açıkçası Num Pad'e çok alışmışım ve büyük klavye seviyorum. Bu klavye bozulmadığı sürece klavye değiştirmek gibi bir düşüncem yok.

Buraya bir göz atıp karar verebilirsin.

Buraya bir göz atıp karar verebilirsin.

Tek gözüme çarpan yurt dışında 225 dolara satılan TL karşılığı 4000 olan monitörün burada 7000e satılması.

Geri
Yukarı