ASUS TUF Gaming X3 RX 5700 XT OC görüntü alamama sorunu

m4squ3

Femtopat
Sistem yük altında Witcher 3, Dying Light gibi oyunlarda sınırsız FPS ayarını açınca veya ısınınca mı anlayamadım iki üç dakika içinde siyah ekran verip ardından hemen reboot atıyordu ama onu bir şekilde 60 FPS sabitleyip falan oynayabiliyordum (GPU Driver sürümüm güncel Radeon 20.8.2). Geçen gün bu linkten: https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/b450
Ana kartın yonga setini güncelledim.

AMD chipset drivers.
Revision number.
2.07.14.327.
File size.
48 MB.
Release date.
7/21/2020.

Bir gün sonra video izlerken monitör kapandı (ses mouse klavye çalışıyor fakat ekran yok)
Manuel olarak kapatmak zorunda kaldım.
Restart attıktan sonra görüntü alamadım (monitör açılmadı bile) fakat mouse, klavye ışığı yanıyor.

Acaba monitörde mi sorun var diye kasayı televizyona başka bir HDMI kablosu ile bağladım bu sefer görüntü var fakat Windows açıldığı gibi ekran siyah oluyor ve geri normal masaüstüne dönüyor ve bunu saniye başı tekrarlıyor. Zar zor çözünürlüğü falan değiştirdim ama aynı sorun. (Bu arada laptopumu televizyona ve monitöre bağladığımda sıkıntı yok sorun kasada yani bir türlü çözemedim)
Sorun yüklediğim yonga sürücüsünde mi ekran kartında mı anlayamadım.

(Telefondan konu açtım paragraf oluşturmak virgül koymak zor kusura bakmayın)

Ekran kartını ve ramleri çıkarıp takıyım belki düzelir dedim şimdi güvenli moda bile giriş yapamıyor mavi ekran alıyorum critical_procces_died diye galiba bozdum XD format mı atmam lazım?
[MAVİ EKRAN YEMEDEN ÖNCE GÜVENLİ MODDA EKRAN SIKINTISI OLMADAN AÇABİLDİM BU ARADA SÜRÜCÜLER SIKINTILI OLABILIR Mİ?]

Sistem:
İtopya Cherry-star hazır kasa.
• Ryzen 5 3600.
• ASUS TUF Gaming X3 RX 5700 XT OC (Evo olmayan)
• G.Skill 32 GB (2x16 GB) Ripjaws V kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Dual kit RAM.
•Thermaltake V200 600W 80Plus 3X Pure Plus RGB fanlı midtower Gaming kasa.
•ASUS B450M Dragon 4400MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX anakart.

Son düzenleme:
Ekran kartınızın durumu bu üretim hatalı ayrıca PSU'da çok sınırda High Power Performance Gd Gold 600W kendi testlerimde kesinlikle 5700XT Pulse'yi çalıştıramadı sorunsuz. Net birşey söylemek zor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı