ASUS TUF Gaming X570 PLUS vs Gigabyte X570 Auros Elite

Sizce hangi anakartı almalıyım?

• ASUS

Oy: 13 39,4%
  • GIGABYTE

Oy: 20 60,6%

• Oy verenlerin toplamı
    33
Yanlış Bilgilendirme
BT ve Wi-Fi modülü var fazladan.
Gigabyte modelinin bir avantajıda 8 pin CPU kablosu.
TUF 8+4 istiyor.
Yalnız o kartın 8 pin olmasının sebebi O.C modu olmamasından kaynaklanıyor sanırsam yani işlemci O.C yapılamıyor. TUF'da güzel bir O.C yapılabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütün X570 anakartlar ile OC yapılabilir.
OC performansı farklı olabilir.
Evet dediğiniz doğru yapılabilir benim çok bilgim yok ama biraz araştırdım. Şimdi OC yaptığı zaman ekstra watt istenebilir ama bu anakartta 8 pin ile de o güç sağlana bilir. Ama benim tercihim TUF dan yana olur çünkü biraz daha ucuz ve sağlam bir kart.

Evet dediğiniz doğru yapılabilir benim çok bilgim yok ama biraz araştırdım. Şimdi OC yaptığı zaman ekstra watt istenebilir ama bu anakartta 8 pin ile de o güç sağlana bilir. Ama benim tercihim TUF dan yana olur çünkü biraz daha ucuz ve sağlam bir kart.
Mosfet ve VRM kalitesi olarak Gigabyte daha iyi.
Bir de PSU'ların %90'ı 8 pin güç bağlantısına sahip.

Arkadaslarin tavsiyeleri uzerine X570 Auros Elite aldim.
Ürün kalitesi sizce nasıl yani deneyimleme şansınız oldu mu? Ve şuana kadar keşke TUF alsaydım dediğiniz durum oldu mu? Birde bu ürünü hangi siteden satın aldınız link atabilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı