ASUS TUF GT301 kasaya RGB egzoz fan önerisi

Dosya Ekleri

• thumbnail_image003.jpg
    thumbnail_image003.jpg
    112,3 KB · Görüntüleme: 52
  • thumbnail_image004.jpg
    thumbnail_image004.jpg
    133,5 KB · Görüntüleme: 50
  • AURORA EDM-fnl-01(3).jpg
    AURORA EDM-fnl-01(3).jpg
    42,2 KB · Görüntüleme: 49
Anladığım kadarıyla pompanın ve fanın rgb kabloları 3 pinli adreslenebilir.

Kasanın arkasındaki boşluklardan birine pompa diğerine de fanın rgb kafalarını direkt takmayı dene. O kontrolcü de kasanın açma kapama tuşunun yanındaki düğmeden kontrol ediliyor. Ona bastığında ya da basılı tutuğunda kasanın diğer fanlarıyla birlikte aynı renklerde değişmeli. Eğer kontrolcü çalışmıyorsa güç bağlantısı yok veya kasadaki düğmeye bağlı olmadığı da muhtemel diyebilirim. Xigmatek kontrolcünü sadece fanların dönmesi için kullanabilirsin. RGB'ler ile aynı yere takılı olmak zorunda değiller yani. Ama tabi bu fan ve rgb kablolarının ayrı ayrı olduğu zamanlarda geçerli. Fanın türüne göre yani.

Anladığım kadarıyla pompanın ve fanın rgb kabloları 3 pinli adreslenebilir.

Kasanın arkasındaki boşluklardan birine pompa diğerine de fanın rgb kafalarını direkt takmayı dene. O kontrolcü de kasanın açma kapama tuşunun yanındaki düğmeden kontrol ediliyor. Ona bastığında ya da basılı tutuğunda kasanın diğer fanlarıyla birlikte aynı renklerde değişmeli. Eğer kontrolcü çalışmıyorsa güç bağlantısı yok veya kasadaki düğmeye bağlı olmadığı da muhtemel diyebilirim. Xigmatek kontrolcünü sadece fanların dönmesi için kullanabilirsin. RGB'ler ile aynı yere takılı olmak zorunda değiller yani. Ama tabi bu fan ve rgb kablolarının ayrı ayrı olduğu zamanlarda geçerli. Fanın türüne göre yani.
Xigmatek bağlantı kabloları kasanın arkasında ki bağlantı noktalarıyla hiç uyuşmuyor. Onu araştırdım sadece kendi kontrolcüsüne bağlanabilirmiş. Ama kontrolcüde 3 pinli bir çıkış ya da giriş gördüm. Acaba iki ucu 3 pinli kablo ile kontrolcüden kasanın RGB bağlantısına kablo çekince mi olmalı ? Elimde o kablo olmadığı için deneyemedim. İnternette araştırdım bulamadım. Xigmatek servisine sordum olmaz dediler. Anakart servisine sordum ara kablo tak dediler.

Anladığım kadarıyla pompanın ve fanın RGB kabloları 3 pinli adreslenebilir.

Kasanın arkasındaki boşluklardan birine pompa diğerine de fanın RGB kafalarını direkt takmayı dene. O kontrolcü de kasanın açma kapama tuşunun yanındaki düğmeden kontrol ediliyor. Ona bastığında ya da basılı tutuğunda kasanın diğer fanlarıyla birlikte aynı renklerde değişmeli. Eğer kontrolcü çalışmıyorsa güç bağlantısı yok veya kasadaki düğmeye bağlı olmadığı da muhtemel diyebilirim. Xigmatek kontrolcünü sadece fanların dönmesi için kullanabilirsin. RGB'ler ile aynı yere takılı olmak zorunda değiller yani. Ama tabii bu fan ve RGB kablolarının ayrı ayrı olduğu zamanlarda geçerli. Fanın türüne göre yani.

Hocam merhaba. Bugün sizi fazla rahatsız ettim ama sorum olacaktı, daha doğrusu emin olamadım. Ben GT301 kasa ve H100 sogutucuyu alacağım. Anakartım ASUS TUF B660M-E RAM'lerimde XPG D41 RAM'lerim sizinkilerden kısa ama Anakartın RAM yerleri sizin anakartınızınkinden yukarıda acaba RAM'e değer mi? Değmezse TUF ekran kartlı sistem alacağım veya RAM'i değiştireceğim. Özelleştirme kısmında RAM yok o yüzden ayrı RAM alıp değiştirmem gerekecek veya Dual olan ekran kartlı sistem alacağım. Sizce değer mi?

Hocam merhaba. Bugün sizi fazla rahatsız ettim ama sorum olacaktı, daha doğrusu emin olamadım. Ben GT301 kasa ve H100 sogutucuyu alacağım. Anakartım ASUS TUF B660M-E RAM'lerimde XPG D41 RAM'lerim sizinkilerden kısa ama Anakartın RAM yerleri sizin anakartınızınkinden yukarıda acaba RAM'e değer mi? Değmezse TUF ekran kartlı sistem alacağım veya RAM'i değiştireceğim. Özelleştirme kısmında RAM yok o yüzden ayrı RAM alıp değiştirmem gerekecek veya Dual olan ekran kartlı sistem alacağım. Sizce değer mi?
Bence bu kadar zorlamana gerek yok. Kasanaın ön kısmına da gayet güzel takılabiliyor sıvı soğutma. INTEL ana kartlarda Ram'ler daha yukarıda evet. Birisi fanın dıç çerçevesini biraz kesip fan yapraklarının da ucunu kesip kısaltarak sığdırmıştı ram yüksekliğine rağmen. şok olmuştum azmine :D Fanların yüksekliğinden çok yanlara doğru taşması sıkıntı oluyor. INTEL'de zor yani sığdırman.

Geri
Yukarı