Çözüldü ASUS TUF GT502 kasanın LED Power kabloları anakarta yetişmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ŞahinKaracaa

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 3 gün önce GT502 kasasını aldım fakat kasanın LED Power kabloları anakarta yetişmiyor. Bu konu hakkında ne yapabilirim?

Çözüm
Konu açalı bir yıl olmuş ama yine de kendi çözümümü iliştirmek bilmeyen arkadaşlara yardeımcı olmak istiyorum.
GT502 kasa kablosu AURA Sync (Change to MB Mode) butonun kablosundan bahsedilmiş.
IMG_5450.jpg
IMG_5452.jpg

Bu kabloya ek olarak kasadan bir ek kablo daha çıkıyor:
IMG_5453.jpg

Bu çıkan ek kabloyu kasada hazır olan kablonun ucuyla birleştirdim ve Fan kontrolcüsüne (bendeki Asus Triple Fan TF120) taktım.

Final;

FullSizeRender - Kopya (3).jpg

Kontrolcü kasanın içerisinde kaldığından dolayı ön panele böyle bir özelliğe sahip buton eklenmesi çok iyi, artık her butona bastığımda içerideki fanların modunu değiştirebiliyorum.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Konu açalı bir yıl olmuş ama yine de kendi çözümümü iliştirmek bilmeyen arkadaşlara yardeımcı olmak istiyorum.
GT502 kasa kablosu AURA Sync (Change to MB Mode) butonun kablosundan bahsedilmiş.
IMG_5450.jpg
IMG_5452.jpg

Bu kabloya ek olarak kasadan bir ek kablo daha çıkıyor:
IMG_5453.jpg

Bu çıkan ek kabloyu kasada hazır olan kablonun ucuyla birleştirdim ve Fan kontrolcüsüne (bendeki Asus Triple Fan TF120) taktım.

Final;

FullSizeRender - Kopya (3).jpg

Kontrolcü kasanın içerisinde kaldığından dolayı ön panele böyle bir özelliğe sahip buton eklenmesi çok iyi, artık her butona bastığımda içerideki fanların modunu değiştirebiliyorum.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Çözüm

Geri
Yukarı