The Witcher 3 vs Red Dead Redemption 2

RDR 2 mi, The Witcher 3 mü?

• Oy verenlerin toplamı
    119
Selam dostlar. Witcher 3'ü severek oyanayan biri olarak merak ediyorum, siz bu iki oyundan hangisini tercih edersiniz? Mesela genel olarak iki oyunu 10 üzerinden kıyaslarsanız hangisi sizin için öne geçiyor? Daha RDR oynamak nasip olmadı ama izlediğim ve gördüğüm kadarıyla RDR 2 resmen bir simülasyon. Daha önce bu kadar detaylı bir oyuna denk gelmemiştim.

Aynı zamanda dediğim gibi, severek oynamama rağmen bazen Witcher 3'ün abartıldığını düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz? Nedeniyle açıklarsanız sevinirim :)

İki oyun da çok farklı konulara yer veriyor.
Fakat genel göz geçirirsek RDR2 kavga ederken şapkanın düşmesi, NPC'lerin kendi hayatlarını yaşaması ve işleri gerçekten yapıyor olmaları, cesetlerin çürümesi gibi detaylarla bence daha iyi.

Dostum gereçekçilik seviyorsan RDR alırsın. Ama Witcher 3 bambaşka ben çok beğendim oyunu. Hala özlüyorum.

Arkadaşlar bu arada güncelleme geçeyim, RDR 2 kez bitirdim ve benim için bugüne kadar yapılmış oyunların en kalitelisi kesinlikle RDR bu satten sonra. Daha iyisini yaparsa yine Rockstar yapar muhtemlen. :)

Öncelikle ne kadar sürede yapıldığı ne kadar bütçeyle yapıldığı beni ilgilendirmez, ben elimizdeki işe bakarım. Witcher'ın ise benim gözümde çok fazla kusuru var, at sürme mekaniklerinin benim için kötülüğü, combatın sanki yarım kalmış gibi yapılması, hikaye tarafından çok bahsedemeyeceğim çünkü oyunu bitirmedim fakat RDR ile kıyaslayınca eksikleri daha önemli yerlerde, RDR'nin grafikleri bence 5-6'ya katlar Witcher'ı, şu an bile çıkan oyunların çoğu grafiksel anlamda bir RDR2 olamıyor. Şahsen ben mekaniklerinin sıkıntılı olduğunu düşündüğüm bir oyuna dünyanın şu ana kadar yapılmış en iyi oyunudur demezdim. Ayrıca oyunun fantastik dünyası her ne kadar fantastik oyun/kitap/dizi-film'leri sevsem de bana hitap etmiyor ve Geralt'ın oyunda bir derinliği olduğunu düşünmüyorum fakat Arthur'un özellikle chapter 5'ten sonra yaşadığı duygusal değişim, yakalandığı hastalık vs oyunda inanılmaz iyi bir şekilde yansıtılmış, dediğim gibi Witcher'ın hikayesini %100 bilemem fakat Geralt'ın bu kadar derin bir karakter olduğunu da düşünmüyorum. Tabii ki yapıldığı yıl, bütçe gibi konular göz önüne alındığında imkanlara göre yine güzel bir yapım.

Kardeşim ona bakarsan RDR 2'ninde bir sürü kusuru var mesela zırt pırt oyundan atması 3060 Ti ve Ryzen 5800 ile oynuyorum zırt ğırt oyundan atıyor daha sonra silahlar ateş etmiyor bazen karakter yerin dibine giriyor daha birçok sorun var Witcher'ı bitir öyle konuşalım.

Flight SIM ve Cyberpunk dışı dediklerinize katılmıyorum, hiçbiri RDR'nin grafiklerinin yanına yaklaşamaz.

Kardeşim oyunları oynamadın mı sen gayet iyi bahsedilen oyunların RTX açtığın zaman pek bir değişiklik bile olmuyor.

Witcher 3'ün anlaşılabilmesi için kitaplarını falan da okumak lazım, RDR2 daha basit anlaşılma açısından. Hem mekanikleri daha hoşuma gitmişti izlediğimde RDR2'nin.

Kardeşim kitap ile oyun farklı bir hikaye işliyor

Kardeşim ona bakarsan RDR 2'ninde bir sürü kusuru var mesela zırt pırt oyundan atması 3060 Ti ve Ryzen 5800 ile oynuyorum zırt ğırt oyundan atıyor daha sonra silahlar ateş etmiyor bazen karakter yerin dibine giriyor daha birçok sorun var Witcher'ı bitir öyle konuşalım.

Kardeşim oyunları oynamadın mı sen gayet iyi bahsedilen oyunların RTX açtığın zaman pek bir değişiklik bile olmuyor.

Kardeşim kitap ile oyun farklı bir hikaye işliyor
Kral kendin yaşadığın şeyleri kusur diye atıyorsan bence yapma. Benim sistemde GTX 1650 var. Herhangi oyundan atma, çökme gibi durumlar yaşamadım.
Karakterin yerin dibine de girmiyor. Oyunu uzun saatler oynadım bu arada. Oyun çok iyi bir optimizasyona sahip.
Silahın ateş etmemesi silahını temizlemediğin için olabilir. Oyunda silah bakımlarını düzenli bir şekilde yapman gerekiyor. Suya veya çamura girip çıktıysan normal.
Kısacası sev sevme RDR2 teknik açıdan tüm zamanların en iyi oyunu.

Geri
Yukarı