Çözüldü ASUS TUF K3 Klavye RGB Tuş LED'leri Yanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

thetesto

Decapat
Daha fazla  
ert.jpg

Merhaba, ASUS K3 Mekanik klavye kullanıyorum. Fotoğrafta görüldüğü gibi 7 adet tuşta RGB ışıklandırma çalışmıyor.
Armoury Crate denen App'te çok karmaşık şeyler var mesela makro oluşturmayı bir türlü anlamadım. Hiçbir yerde de makro tuşunun kullanım kılavuzu yok.
E-Y-S-D-Z-X-B tuşlarında aylardır ışık yok ben en son makro tuş atamaya çalıştığımda bu tuşların söndüğünü sandım ve uzun zamandır şüphelenmedim arıza olduğundan.
Armoury Crate'e bugün girdim klavye ışıklarını tek tek denedim bütün modlardada bu 7 tuş ışığı çalışmadı. Ayarları sıfırladım. Işıkları statik yaptım yine de hiçbir şekilde düzelmiyor. Yazılımsal olduğunu sanıyordum ama bugün anladım ki donanımsal bir sıkıntı oluyor sırayla tuş LED'leri arızalanmaya başlamış taa ki 7 tane olunca rahatsız etti. Ve karanlıkta yazı yazarken gerçekten tuşları göremiyorum bazen.

Garantisi devam ediyor servise vermeli miyim yoksa yazılımsal bir sıfırlama gibi bir durum var mı? K3 klavyesi olan arkadaşlar kendi klavyelerinde bakabilir mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Reddit üzerinde pek çok kişi aynı sorundan muzdarip olduğunu paylaşmış. Servis son çare sanırım hocam senin için.

ASUS üzerinden fotoğrafı ekleyip sorunu detaylı olarak anlatarak form açtım. Destek veya tamir talep ettim. Eğer uzaktan çözebilirlerse hallolur.
Donanımsal ise servise alırlar.

Benim tahminim donanımsal. Bende ekran kartı tamircisiyim. Mesela LED ampullerde de bir tanesi arıza yapınca ampul çalışmıyor. Tek LED'i kısa devre yapıp diğerlerinin çalışmasını sağlıyoruz. Bu sefer diğerlerine daha fazla yük biniyor. Ömrü kısalıyor.
Klavye LED'lerinde de bir iki arızalı LED diğerlerine az da olsa yük bindirebilir.

Not: Bu arada klavye ışığını %100 de kullanmışım fark etmeden. 75 yapmak lazım en fazla yani sona dayamak ömrü azaltacaktır. Pek de fark olmuyor ışık olarak. Hatta yüzde 50 bile çok iyi.
Tabii ki 3 yıl garanti veriyorlarsa 3 yıl boyunca %100 ışıklı halde bile bozulmaması lazımdır orası ayrı.

FN+ sağ - sol yon tuşları ile makro da olsa dahi renkleri değişmesi gerekiyor. Tek renk modunu seçip sarıya çevirebilirsin. Bunlar olmazsa destekden önce buraya mail at.
İncehesap a yazdım ücretsiz gönderdim 1 hafta sürmeden yeni klavye gönderildi distribütörde değiştirildi yenisi ile. Yani bu tarz sorum yaşayanlar garanti kapsamında değişim talep ederler tamir etmeye uğraşmıyorlar.
Konu çözüldü.

FN+ sağ - sol yon tuşları ile makro da olsa dahi renkleri değişmesi gerekiyor. Tek renk modunu seçip sarıya çevirebilirsin. Bunlar olmazsa destekden önce buraya mail at.
İncehesap a yazdım ücretsiz gönderdim 1 hafta sürmeden yeni klavye gönderildi distribütörde değiştirildi yenisi ile. Yani bu tarz sorum yaşayanlar garanti kapsamında değişim talep ederler tamir etmeye uğraşmıyorlar.
Konu çözüldü.

İncehesap'a yazdım ücretsiz gönderdim 1 hafta sürmeden yeni klavye gönderildi distribütörde değiştirildi yenisi ile. Yani bu tarz sorum yaşayanlar garanti kapsamında değişim talep ederler tamir etmeye uğraşmıyorlar.
Konu çözüldü.
Değişim yaptırdıktan sonra kullandığınız sürede böyle bir sorun yaşadınız mı acaba? Konuyu hortlatıyorum ama bende de aynı klavye var bir kaç tuşun ışığı söndü zaman içinde
Yüzde 50 ışık seviyesinde kullanıyorum problem olmadı hocam.

Yüzde 50 ışık seviyesinde kullanıyorum problem olmadı hocam.

Konuyu bir de ben hortlatayım, aynı klavyeye sahibim a tuşumda diğer LED'lere göre uyuşmazlık oldu mor renk daha sönük ve açık maviyi yeşile yakın bir tonda veriyor garanti kapsamı içerisinde zamanla çoğalırsa veya donanımsal bir sorun karşıma çıkarsa hedef garanti diyorum.

Konuyu bir de ben hortlatayım, aynı klavyeye sahibim a tuşumda diğer LED'lere göre uyuşmazlık oldu mor renk daha sönük ve açık maviyi yeşile yakın bir tonda veriyor garanti kapsamı içerisinde zamanla çoğalırsa veya donanımsal bir sorun karşıma çıkarsa hedef garanti diyorum.
Benim klavyede de bazı tuşlar tamamen sönmüştü, bazıları ise dediğiniz gibi farklı renklere dönüştü farklı renklere dönenlerden bazıları zaman içinde tamamen söndü. Virüs gibi yayılıyor zamanla tüm klavyeye. Ben servise götürdüm sıfır ürün verdiler. Artık yüzde 50 parlaklık üzerine çıkarmıyorum. Durumunuz uygunsa direkt servise verin hiç uğraşmayın

Benim klavyede de bazı tuşlar tamamen sönmüştü, bazıları ise dediğiniz gibi farklı renklere dönüştü farklı renklere dönenlerden bazıları zaman içinde tamamen söndü. Virüs gibi yayılıyor zamanla tüm klavyeye. Ben servise götürdüm sıfır ürün verdiler. Artık yüzde 50 parlaklık üzerine çıkarmıyorum. Durumunuz uygunsa direkt servise verin hiç uğraşmayın.

Bence ASUS klavye ve mouse alınmaz. Anakart ekran kartı monitör alınır ama klavye mouse da sıkıntılı bir marka.
Armoury Crate yazılımı bilgisayarı yavaşlatıyor.
Mouseların çoğunda Wireless alıcı dongle da kopma görmeme gibi sorunlar oluyor.
Klavyesini de k3'te deneyimlemiştim değişimden gelen ürünü sattım ve şıuan Glorious O2 mouse ve ducky One 3 klavye kullanıyorum. Kusursuzlar ve RGB'si de gelişmiş. ASUS PC de en iyi markaların başında ama klavye mouse da bir daha asla tercih etmem. Armoury Crate'in PC de kullandığı RAM ve arka planda yaptığı işlem sayısı bir virüsten farksız.
Hatta fareyi oyun kumandası olarak gösteriyor PC de.

Geri
Yukarı