ASUS TUF laptop düşük GPU kullanımı

ozan010120230

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba ben ASUS TUF laptop kullanıyorum ve çoğu oyunda düşük GPU kullanımı alıyorum ekran kartı güncel birçok şey güncel bir tek BIOS güncellemedim.

Düşük ayarlarda 50FPS alırken en yüksek te 60 70 oluyor anlamadım ve bu bana yetmiyor stabil bir değer olmuyor arada FPS düşmesi giriyor ne işlemci de zorlanma var ne de ekran kartında sıcaklık ise normal ben istiyorum ki düşük ayarlarda daha yüksek alayım. Bunu nasıl yaparım yardımcı olur musunuz? Kısaca PC zorlanmıyor fakat FPS yeterli olmuyor 40 50 FPS bu da kasmalara neden oluyor. PC özellikleri şunlar:

Güç yönetiminden performans moduna geç.

Önceden yapmıştım.
Arkadaşlar önerisi olan var mı?
Darboğaz olma durumu var mı bilmiyorum işlemcim AMD Ryzen 7 4800H ekran kartım NVIDIA GTX 1660 Ti her oyunda geçerli düşük ayarlarda ve en yüksek ayarlarda aynı FPS değerlerini alıyor fakat en yüksekte bile %80'in üstüne çıkmıyor. RAM 8 GB. RAM'den dolayı olabilir dediler. V-Sync açık kapalı her türlü aynı değişen bir şey yok. GPU kullanımını nasıl yükseltebilirim yardımcı olur musunuz lütfen.

Son düzenleme:
Önceden yapmıştım.
Arkadaşlar önerisi olan var mı?
Darboğaz olma durumu var mı bilmiyorum işlemcim AMD Ryzen 7 4800H ekran kartım NVIDIA GTX 1660 Ti her oyunda geçerli düşük ayarlarda ve en yüksek ayarlarda aynı FPS değerlerini alıyor fakat en yüksekte bile %80'in üstüne çıkmıyor. RAM 8 GB. RAM'den dolayı olabilir dediler. V-Sync açık kapalı her türlü aynı değişen bir şey yok. GPU kullanımını nasıl yükseltebilirim yardımcı olur musunuz lütfen.
Dostum bende de asus rog var dediğin durumu valorant ve lolde yaşıyorum sadece gerçi oynamayı bıraktım şu fps ten dolayı. Bir çok çözümünü aradım ama bulamadım artık son çare olarak ram ekleyip çift kanal deneyeceğim. Laptoptan soğudum yeminle.

Dostum bende de ASUS ROG var dediğin durumu Valorant ve LoL'de yaşıyorum sadece gerçi oynamayı bıraktım şu FPS'ten dolayı. Birçok çözümünü aradım ama bulamadım artık son çare olarak RAM ekleyip çift kanal deneyeceğim. Laptoptan soğudum yeminle.

Vallahi ya o kadar para vermişiz. Tomb Raider denedim demin ekran kartı %100 yükte çalıştı. Bir arkadaş demişti tek çare ekran kartını tam yük altına sokacak kadar kadar grafikleri yükseltmek gibi duruyor. Mafia Definitive Edition da %50-60 kullanım 40FPS anlamış değilim OC de yapılmıyor desteklemiyor. Sorununu çözebilirsen beni de bilgilendirirsen sevinirim.

Kanka sorunu çözdün mü bilemiyorum ama yine tek kanal ram sorunu sanırım.Ben 1-2 ay araştırdım forumda %90 tek kanal ram kaynaklı problem.

Dostum bende de ASUS TUF F15 var ve LoL'de 100FPS zor alıyor guc durumunu ve ekran karti ayarlarinida degistirdim ama FPS artmiyor bende de tek kanal 8 GB RAM var o kadar da para verdik saçma bir sorun gibi geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı