Çözüldü ASUS TUF M3 fare klavye olarak görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EmreCanTuna

Kilopat
Makaleler
32
Yer
Çorlu/Tekirdağ
Lafı dolandırmadan soruna geçiyorum. ASUS TUF M3 fare aldım. Yazılımını kurduktan sonra veya kurmadan önce bilgisayarıma taktığım zaman bilgisayar fareyi hem fare hem de klavye olarak görüyor. Aşağıdaki resimde aygıt yöneticisinde işaretli HID klavye aygıtını sistemden kaldırınca bilgisayarım fareyi sadece fare olarak görüyor. Fakat tekrar sistemi aç kapa ya da donanım değişikliklerini tara deyince yine HID klavye aygıtı geliyor ve fare yine hem fare hem klavye olarak gözüküyor. Oyunlarda FPS düşüklüğüne neden oluyor. Sebebi nedir, nasıl çözülür?
Gigabyte H81M-DS2.
i5 4460.

Anakartım için güncel chipset sürücüsünü bulup atarsanız onu kurup deneyebilirim. Belki sorun ondandır. @Recep Baltaş

Ekran Görüntüsü (240).png

Ekran Görüntüsü (241).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam sorunu Armoury Crate yazılımını kurarak çözebildim. Daha doğrusu fare yine klavye olarak gözüküyor onda bir değişim olmadı fakat aygıt yöneticisinde klavye kısmında HID klavye aygıtı yerine artık Tuf Gaming M3 yazıyor. Oyunlarda herhangi bir FPS drop vs. şu an için yaşamıyorum. Asus yetkililerine buradan seslenmek istiyorum. Düzgün tek bir yazılım yapmak bu kadar zor mu? Madem doğru düzgün çalışmıyor, neden ROG Armoury yazılımını satın aldığım farenin sürücü kısmında görüyorum. Ben ilk etapta onu kurmuştum ve taktığım fareyi görünce tekrar yazılımını irdelemedim. Ayarlarımı yapıp kapadım. Sorunumu çözen yazılımı da beğenmedim zaten. Görev yöneticisinde gıldır gıcık bir ton şey çalışıyor. Şu an ROG Armoury yazılımını sildim. Sadece Armoury Crate yazılımı yüklü.
İlgilendiğiniz için ayrıca teşekkür ederim. @BamTeli
Ekran Görüntüsü (246).png

Allah için bu nedir arkadaş. Alt tarafı tek bir fare kullanacağım. Çektiğimiz derde bak.

Ekran Görüntüsü (248).png

Ekran Görüntüsü (249).png
Evet, ben de artık ASUS marka herhangi bir ekipman alacağımı sanmıyorum. Yazılımla birlikte ihtiyacım olmayan bir ton şey yükleniyor. Hem de farenin bilgisayarda klavye olarak gözükmesi kadar saçma bir sorunla ömür boyu karşılaşmamıştım. Onca ucuz ürün satan markalara laf atılıyor ama konu marka bir ürüne gelince çoğu kişinin sesi çıkmıyor ki siz sanırım ürünü servise yollamışsınız ve ürün tekrar elinize geçmesine rağmen hala aynı sorundan muzdaripsiniz. Cidden komikmiş yaptıkları. Daha 1. yılında SS Rival 110 farem bozuldu. Şu sözde markalardan çekmediğim dert kalmadı. İnatla kaliteli olsun diye bilindik markalardan alıyorum. Böyle davranmama rağmen sanki kalitesiz olarak görülen Gamepower, jamesdonkey gibi markalardan ürün almışım gibi dert üstüne dert çekiyorum. Yaşadığım sorunu ben çözmüş olsam bile sizin adınıza üzgünüm ve ASUS fare alınmasını önermiyorum. Üst üste SteelSeries ve ASUS'ta sorun yaşıyor olmam da ayrı bir ironi zat.

Başka yapacakda çözüm bulamıyorum sil yükle driver oyunlara giriyorum her oynadığım oyuna ama değişen hiçbir şey olmuyor ve bu yüklü programı kaldıramıyorum nedense kalkmıyor.

Dosya Ekleri

• asus.png
    asus.png
    130,1 KB · Görüntüleme: 66
Programı yüklemek için kırmızıyla işaretlediğim şeyi indirip kurmanız lazım. Silmek için ise bir üstteki siliciyi indirip onunla silmeniz gerekiyor. İlk önce silmek için gereken yazılımı indirip silme işlemini yapın. Daha sonra işaretlediğim şeyi indirerek yazılımı kurmayı deneyin. Belki faydası olur. Ben yazılımı kurunca beraberinde aşağıdaki şeyler de kuruluyor ve sisteminde Patriot'a dair parça yok.
Adsız.png

Programı yüklemek için kırmızıyla işaretlediğim şeyi indirip kurmanız lazım. Silmek için ise bir üstteki siliciyi indirip onunla silmeniz gerekiyor. İlk önce silmek için gereken yazılımı indirip silme işlemini yapın. Daha sonra işaretlediğim şeyi indirerek yazılımı kurmayı deneyin. Belki faydası olur. Ben yazılımı kurunca beraberinde aşağıdaki şeyler de kuruluyor ve sisteminde Patriot'a dair parça yok.
Eki Görüntüle 809394

Şu mouse problemimi FPS olayını çözene gerçekten ödül vereceğim yav çok sevdim ama şaka gibi kullanamıyorum yav her şeyi silip bidahamı denesem aklımda bir de şey var 180 TL almıştım iade etmeyip biraz yüksek fiyatada satmak geliyor aklıma fiyatı uçmuş bayağı bilemedim.

Kullanamadıktan sonra dünyanın en iyi faresi olmuş ne kıymeti kalır. Bence iade edin. Yerine Logitech marka bir fare alırsınız.

Sizin drop falan çözülmüş bir konuyu görünce heyecanlanmıştım ama olmuyor kafayı taktım cidden iyice :/
Kullanamadıktan sonra dünyanın en iyi faresi olmuş ne kıymeti kalır. Bence iade edin. Yerine Logitech marka bir fare alırsınız.

Gene bir sorun gene bir sorun kendi sitesindeki driveri bile kaldıramıyor bende sürekli aynı hata.

Dosya Ekleri

• hata.png
    hata.png
    199,4 KB · Görüntüleme: 71
Son düzenleme:
Bendeki çözümün sizde işe yaramaması kötü olmuş. Benim çözümüm de bakalım ne kadar idare edecek orası da bilinmez. 😁 Öncesinde zaten 1 ay iadeyle uğraştığım için tekrar aynı serüveni yaşamak istemiyorum. Tekrar aynı sorun baş göstermeye başlayana kadar kullanacağım. Eğer yine baş ağrıtırsa o zaman ben de servise gönderirim, iade etmeye çalışırım. Şu an hiç uğraşacak, bekleyecek gücüm ve sabrım yok.
Rival 110'da yaşadığım fantastik sorunu burada konu açtım ama kimse cevap vermemişti. Rival 110 fare çalışmıyor
Bende de kurarken benzer sorunu yapmıştı. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra tekrar deneyin.

Son düzenleme:
Bendeki çözümün sizde işe yaramaması kötü olmuş. Benim çözümüm de bakalım ne kadar idare edecek orası da bilinmez. 😁 Öncesinde zaten 1 ay iadeyle uğraştığım için tekrar aynı serüveni yaşamak istemiyorum. Tekrar aynı sorun baş göstermeye başlayana kadar kullanacağım. Eğer yine baş ağrıtırsa o zaman ben de servise gönderirim, iade etmeye çalışırım. Şu an hiç uğraşacak, bekleyecek gücüm ve sabrım yok.
Rival 110'da yaşadığım fantastik sorunu burada konu açtım ama kimse cevap vermemişti. Rival 110 fare çalışmıyor
Bende de kurarken benzer sorunu yapmıştı. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra tekrar deneyin.

Muhabbet uzadıkça uzuyor hiçbir şey olmuyor ne silebiliyorum ne kullanabiliyorum paramla rezil oluyorum yav :D :D.

Çünkü o kadar gerizekalı bir sorun ki Asus'un bile bundan haberinin olduğunu düşünmüyorum. Atom parçalamıyoruz veya uzaya roket yollamıyoruz. Alt tarafı USB bir fare takıyoruz bilgisayara ve oyunda FPS düşürüyor. Soruna bak soruna. Sanarsın Windows XP'ye takıyoruz beyefendiyi. Dediğim gibi iade edin. Yani bir fareyi doğru düzgün çalıştırmak için bu kadar uğraşmamız bana normal gelmiyor. Hele saçma salak yazılımının bende olmayan donanımların da sürücülerini kurması hiç akla yatan bir durum değil. Asus'un TUF ailesindeki ekipmanlarla ilgilenmesi gerekiyor.

Çünkü o kadar geri zekalı bir sorun ki ASUS'un bile bundan haberinin olduğunu düşünmüyorum. Atom parçalamıyoruz veya uzaya roket yollamıyoruz. Alt tarafı USB bir fare takıyoruz bilgisayara ve oyunda FPS düşürüyor. Soruna bak soruna. Sanarsın Windows XP'ye takıyoruz beyefendiyi. Dediğim gibi iade edin. Yani bir fareyi doğru düzgün çalıştırmak için bu kadar uğraşmamız bana normal gelmiyor. Hele saçma salak yazılımının bende olmayan donanımların da sürücülerini kurması hiç akla yatan bir durum değil. ASUS'un TUF ailesindeki ekipmanlarla ilgilenmesi gerekiyor.

Tamamdır teşekkürler güzel sohbetti uzun denemeler sonrası olmadı ama yapcak bir şey yok iyi geceler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı