ASUS TUF RTX 2060 FurMark Isı Testi

TheNightFuRy

Hectopat
Merhabalar, ASUS TUF RTX 2060 ekran kartı kullanıcısıyım. Ufak bir test yaptım bakalım kaç dereceleri göreceğim diye. Bir inceleyip kontrol eder misiniz? (Değerler normal midir diye. )

Dipnot: Fan hızını yükselterek 73 derecelere kadar indirebiliyorum genelde oyunlarda. %80 fan hızıyla 73Derecelerde oluyor. %100 fan hızına alıp denemedim henüz.
Testi 5 dakika boyunca yaptım. 3. dakikadan beri 78 dereceyi geçmedi.

Testi yaptığım çözünürlük: 2048x1536 Monitörüm: 1920x1080

Dosya Ekleri

• Desktop Screenshot 2020.01.10 - 00.29.44.44.png
    Desktop Screenshot 2020.01.10 - 00.29.44.44.png
    945,2 KB · Görüntüleme: 180
Kartınız gayet stabil, Ekran kartlarında yük altında ki sıcaklık değerleri 65 - 85 arası gidip gelmesi normal kabul edilir. Üstteki arkadaşımızında dediği gibi FurMark testi kadar zorlamaz oyunlar.

Kartınız gayet stabil, Ekran kartlarında yük altında ki sıcaklık değerleri 65 - 85 arası gidip gelmesi normal kabul edilir. Üstteki arkadaşımızında dediği gibi FurMark testi kadar zorlamaz oyunlar.
Haa ben o kısmı yanlış anlamışım." FurMark o kadar zorlamaz. " Olarak anladım çok pardon.

Merhaba, 1920*1080 "0 AA" ile test etseniz de, diğer skorlarla karşılaştırma şansımız olsa. Bu çözünürlükle kim test ediyor bilmiyoruz. Ne gibi değerler çıkar bilmiyoruz. Mukayese yerine ancak sallarız.
NOT; Sizin furmark ayarlarınız ekran kartına extra yük bindiren cinsten. Skorlar daha düşeceğini umuyorum.

Üste 2 tane daha egzoz fan takviyesi yaparsam, bir işe yarar mı?
TUF kartların soğutma bloğu çok küçük olduğu için çok bir şey fark etmeyecektir yani tahminince 2-3 derece oynar diyeyim ki kış ayındayız yaz sıcaklarında odada klima yoksa değerleriniz yükselecektir. Kasanızı söylerseniz daha çok yardımcı olabilirim.

%80 fan hızı 73 derece kötü bir değer.
Bir de, RTX 2060'ın hemen hemen her modeli 72 - 77 derecelerde falan dolaşıyor. Yabancı videoları bilmiyorum fakat tanıtım yapan arkadaşlara denk geldim. (Türkçe tanıtım & inceleme videolarında.) Onun dışında da 67 - 68dereceyi geçmeyen testlerde ben şahsen fan hızının %100lerde olduğunu düşünüyorum.
TUF kartların soğutma bloğu çok küçük olduğu için çok bir şey fark etmeyecektir yani tahminince 2-3 derece oynar diyeyim ki kış ayındayız yaz sıcaklarında odada klima yoksa değerleriniz yükselecektir. Kasanızı söylerseniz daha çok yardımcı olabilirim.
Xigmatek BEAST modeli.
Link olarak: XIGMATEK BEAST 4 x RGB FANLI X-POWER 650W 80PLUS USB 3.0 MidT ATX KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı