Elektronik ASUS TUF RTX 4070 GAMING OC [18.935 TL]

G3BEN

Hectopat
Makaleler
1
Herkese iyi bayramlar.

Ürün bağlantısı:
ASUS TUF GeForce RTX 4070 GAMING OC 12GB GDDRX6 192Bit Nvidia Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Çoğu yerde bayram indirimi gözümüze sokulsa da alacak adam akıllı bir ürün yok. Bugün Google'larken denk geldiğim bir ürünü atmak istiyorum. Uzun zamandır aklımda olan bir modeldi. 19K fiyatlara 4070Ti kaçırmanın üzüntüsü ile yaşarken git gide artan fiyatları görünce seçim öncesi hazırlık yapmak istedim.

Vatan Bilgisayar'da online alışverişe özel sepette %15 indirim uygulanıyor ve 18.935 TL'ye geliyor. İndirimsiz fiyatı 22.000 TL sepeti görüntülediğinizde indirim otomatik olarak yapılıyor. 3 fanlı muadillerine göre tepe model RTX 4070 modellerinden ilk sırada soğutması ile ön plana çıkıyor. Aklımda MSI Gaming X Trio vardı aslında ama uzun araştırmalarım sonrasında özellikle VRM soğutmasının 2-3 derece daha iyi olduğunu gördüm. Boost Clock olarak MSI Gaming X daha iyi olsa da (kutudan çıksa bile) 12 Pin konnektör istemesi biraz düşündürdü. Asus TUF özellikle 8 Pin istemesi ATX 2.0 günümüzde hala kullandığımız PSU girişini desteklediği için ön plana aldım. Yalan yok aklım hala MSI'da ama 2.000 TL fark var aralarında...

Kendim sipariş geçmişimi kısaca bahsetmek istedim.

Bağlantıya tıklayınca ürün 22K olarak gözüküyor, sepete eklemeniz lazım. Çift fanlı iş gören dual modeller ile aynı fiyatta olduğunu görünce dayanamadım çektim bir tane. Bu arada şahsi olarak mecburen taksit ile aldım. 20K gibi bir fiyata geldi ama taksitli fiyatı bile bana göre gayet uygun göründü.

İndirim konusuna ek olarak yaptığım araştırmaları burayı kirletmeden 1 videosu şu şekilde. Meraklısı girip bakabilir. Normalde takip ettiğim bir kanal. Alana hayırlı olsun diyim. İyi bayramlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha uygun fiyata Palit Dual mevcut zaten. He ASUS meraklısı varsa bilemem.

Ben aynı model olarak baktım Asus Tuf.
Dual modelleri ile arada fark yok nerdeyse.

Kat
Daha uygun fiyata Palit Dual mevcut zaten. He ASUS meraklısı varsa bilemem.

Katılıyorum.

Arkadaşlar bu parayı 4070'e vermeyin. Ürün 600$'a her yerde MSRP'den stokta. NVIDIA'nın 50$ indirim yapacağı konuşuluyor. Belki de daha da fazlasını yapacak. Çünkü alan yok bu kartı. Güç tüketimine oranla performansı iyi olsa da gerçek bir performans artışı sunmuyor ve 12 GB VRAM'i kartı çıkar çıkmaz öldürdü. Yakında muhtemelen bu kartı 15 bin altına bulacaksınız. 3080 performansını veren bir kart. 2. elde 3080 8-9 bine varken bu karta 19 bin vermek parayı çöpe atmaktır. Zaten 12 GB VRAM kartı inanılmaz sınırlıyor. Bu karta 15 bin üstü soğutmasında altın olsa verilmez. Türkiye piyasası şöyle böyle demenin de manası yok, mecbur düşürecekler fiyatları çünkü bu kart her yerde aynı durumu yaşıyor ve yaşayacak. Hele ki 4060 ve 4060 Ti 8 GB çıkarsa -ki öyle olacağı söyleniyor- NVIDIA bu fiyatlara büyük patlar. O yüzden az bekleyin. 16 GB'lı 7800XT falan da çıkınca ortalık iyice karışacak. Seçimlerden sonra da fiyatın artacağına inanıp şimdi bu fiyatları vermek bence kumar. Seçimler sonrası astronomik fiyat artışları olursa zaten son derdimiz GPU olur o yüzden bence beklemek iyi sonuç verir. Bu fırsatçılara prim vermemek lazım.

Geri
Yukarı