ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti OC 21.699TL

Amazon Germany satıcısından satıldı. Gümrükten geçip geçmeyeceği meçhul zaten. Kumar oynamak gibi bir şey.
Gümrük vergisi dahil. Satış fiyatı 16000 küsur + 3000 küsur gümrük vergisi yazıyordu. Son kalanı alıyordum kart taksit yapmadı, taksit yapan kartımda da limit yoktu :) 5 dakika sonra o da stoktan gitti.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    113,2 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleme:
Yok hocam biraz daha ekleyip tr garantili almak daha iyi olur
Garantisi var sadece değişim yok, direkt iade edebiliyorsun 2 yıl boyunca. İlk 15 gün içinde iade edersen gümrük vergisini alabiliyorsun ama sonra iade edersen alamıyorsun. Aslında alırken de ucuza aldığın için bozulursa aynı şey. Dolar kurundan etkilenme riski var tabi.

Gümrük vergisi dahil. Satış fiyatı 16000 küsur + 3000 küsur gümrük vergisi yazıyordu. Son kalanı alıyordum kart taksit yapmadı, taksit yapan kartımda da limit yoktu :) 5 dakika sonra o da stoktan gitti.
Orada öyle yazıyor fakat gümrüğe gelince öyle olmuyor. İthalat olayına girdiği için ekstra 4000-5000tl yada daha fazla para talep edebiliyorlar. 150 Euro üzeri kanununa dikkat et.
Garantisi var sadece değişim yok, direkt iade edebiliyorsun 2 yıl boyunca. İlk 15 gün içinde iade edersen gümrük vergisini alabiliyorsun ama sonra iade edersen alamıyorsun. Aslında alırken de ucuza aldığın için bozulursa aynı şey. Dolar kurundan etkilenme riski var tabi.
Ben hiç 2 yıl değişim yapanı görmedim. Garanti olayını da görmedim. Kimden öğrendiniz acaba? Adamlar garantisiz diye satıyor Amazon menşei ürünleri, satın alındıkları ülkede geçiyor garantisi çünkü. Bir ürünü yurtdışına garantiye göndermek hiç mantıklı gelmiyor. Bana 2 yıl içerisinde değişim ve garanti olayını belgeleyebilir misiniz?

Hocam bu 150 euro olayı tam olarak nedir? zaten satın alınan ürünün içerisinde gümrük vergisi mevcut. İkinci bir sefer %50 vergi mi alıyorlar ne yapıyorlar?

Hocam bu 150 euro olayı tam olarak nedir? zaten satın alınan ürünün içerisinde gümrük vergisi mevcut. İkinci bir sefer %50 vergi mi alıyorlar ne yapıyorlar?
Başka bir forumdan örnek alıntı yapacağım. Bu şansa bağlı biraz. Direk ürün eline gelebilir yada aşağıdaki işlemlere girebilir. Şansa bağlı.

Diyelim 300 Euro bedelle çadır satın aldınız.
  • %20 gümrük vergisi
  • ÖTV (özel tüketim vergisi)
  • %4 ila %20 arasında ek gümrük vergisi
ve bunlara ek olarak
  • gümrük müşaviri ücreti (500 TL)
  • gümrük müşavirine noterden vekalet (600 TL)
  • paket ufacık olsa dahi, tüm bu işlemler sürerken oluşacak 1 haftalık antrepo bedeli (1500 TL) (Ürünün bekletildiği depo gibi düşünün)
ödemeniz gerekiyor.

300 Euroluk bir malzeme için + 6000-7000 TL masraf ödemeniz olası.

Ben hiç 2 yıl değişim yapanı görmedim. Garanti olayını da görmedim. Kimden öğrendiniz acaba? Adamlar garantisiz diye satıyor Amazon menşei ürünleri, satın alındıkları ülkede geçiyor garantisi çünkü. Bir ürünü yurtdışına garantiye göndermek hiç mantıklı gelmiyor. Bana 2 yıl içerisinde değişim ve garanti olayını belgeleyebilir misiniz?
Ben amazon destekle yazışarak bu durumu sormuştum. Aldığınız ürünü TR'de distribütör firmanın servisine gönderebilirsiniz ilgileniyorlar, İlgilenmezlerse iletişime geçmeniz dahilinde iade alıyoruz gibi bir şey denmişti. Sizde amazon chatine bağlanarak sorabilirsiniz.

Oyundan oyuna hatta oyun motorundan oyun motoruna fark ediyor. Far Cry 6 HD texture pack indirmeye kalkın 11GB VRAM istiyor. Aynı şekilde warzone 2.0 a da bakabilirsiniz en son RX6800 ile 2K high ayarlarda 11-12GB VRAM kullanımı görüyordum. Bir çok oyun da yüksek ayarlarda 8GB sınırını geçmeye başladı zaten. Bazı oyunlar yüksek VRAM istemiyor diye 12GB VRAM i yeterli sanmayın hele 4K için ki zaten ilerleyen yıllarda dedim, çok değil 2 seneye 12GB VRAM in böyle güçlü bir kartı nasıl öldürdüğünü görürsünüz.
Dostum az önce oyunda 12.2gb vram gördüm. Haklıymışsın o yüzden hakkını vereyim dedim. 4070ti alınmaz. Min. 16Gb vram lazım eğer birkaç sene kullanayım diyorsanız. Herkese duyurulur..

Geri
Yukarı