ASUS TUF VA monitör renk kayması

Jon Sino

Kilopat
Arkadaşlar selam monitörü bugün aldım ilk defa oyunda test ediyorum fakat şu şekilde inanılmaz sinir bozucu bir şey yaşıyorum. Bu bir sorun mu yoksa VA paneller böyle mi? Bir çözümü falan var mı bunun. Lütfen keşke şunu alsaydın falan demeyin sadece bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Karanlık sahnelerde ghosting oluyor gibi gözüküyor. Oluşan ghosting de normal renklerin üzerine bindiği için daha karanlık bir görüntü oluşuyor.

Benzer veya aynı monitörü internet kafede deneme şansım olmuştu, aynı soruna orada da rast gelmiştim. OSD menüsünden tepkime süresini biraz hızlandırmayı deneyebilirsiniz. ASUS monitörlerde "Overdrive" olarak geçiyordu yanılmıyorsam. En hızlıya alırsanız tersine ghosting yaşamanız olası.

Karanlık sahnelerde ghosting oluyor gibi gözüküyor. Oluşan ghosting de normal renklerin üzerine bindiği için daha karanlık bir görüntü oluşuyor.

Benzer veya aynı monitörü internet kafede deneme şansım olmuştu, aynı soruna orada da rast gelmiştim. OSD menüsünden tepkime süresini biraz hızlandırmayı deneyebilirsiniz. ASUS monitörlerde "Overdrive" olarak geçiyordu yanılmıyorsam. En hızlıya alırsanız tersine ghosting yaşamanız olası.
Yaşadığı şey zaten inverse ghosting.

Overdrive'ı düşürecek veya G-Sync'i kapatacak. İkisinden biri düzeltiyor bunu.

OverDrive'ı düşürecek veya G-Sync'i kapatacak. İkisinden biri düzeltiyor bunu.

Nereden düşürüyoruz onu anlayamadım monitörün menüsünde OverDrive diye bir şey bulamadım. OSD Setup'da OSD Timeout / DDC/CI / Transparency Seçenekleri var.

Nereden düşürüyoruz onu anlayamadım monitörün menüsünde OverDrive diye bir şey bulamadım. OSD Setup'da OSD Timeout / DDC/CI / Transparency Seçenekleri var.
Kullanım kılavuzu çıkmadı mı kutudan?

Bizim söylediklerimizle sadece bizim söylediğimiz ayarı anlayacaksın. Kullanım kılavuzuna bakarsan tüm ayarların ne işe yaradığını öğrenip kendine göre ayarlayabilirsin.

Benim bildiğim overshoot beyaz, ghosting ise siyah oluyor.

Overshoot (Inverse ghosting) yok:
s2721qs-motion-blur-60-normal-large.jpg

Overshoot (Inverse ghosting) var:
s2721qs-motion-blur-60-extreme-large.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı