ASUS TUF VG249Q vs AOC 24G2U

Bütçe
2500

Mustafa POYRAZ

Kilopat
Daha fazla  
Monitör
Asus Tuf VG249Q ve AOC 24G2U
İki monitör arasında kaldım rtx 3060ti ve i5 11400 ikilisiyle kullanacağım fiyatları da birbirine yakın. İkisi de ips panel ikisi de çok güzel duruyor. Benim gönlüm TUF modelden yana ama sizce hangisi alınır?

ASUS Tuf Gaming VG249Q 23,8 Ips FreeSync 1920x1080 1MS(MPRT) 144HZ Dp Hdmı Vga MM vesa 3Yıl Elmb Sync,Pivot https://www.amazon.com.tr/dp/B082NR...t_i_QA8P1Z63ZKCVJ6GZKVBF?_encoding=UTF8&psc=1

AOC 24G2U 23,8" 144 Hz 1ms FreeSync Full HD Dp port HDMI IPS Oyuncu Monitörü https://www.amazon.com.tr/dp/B07Y3R..._dl_KWS1NM3PZNHGJRPZYR0T?_encoding=UTF8&psc=1

Yorumun için teşekkür ederim. Amazonun sorun olursa ürünü iade edebilirsiz ya da stoklarımızda olduğu sürece değişim yapabilirsiniz cevabında sonra Asus hayranı olduğum için tercihimi VG249Q olarak kullandım.
Renk vs. olarak da daha gerideydi o model. Önermememin sebebi sadece sorunlu olması değildi anlayacağınız.

Hocam merhabalar forumdaki önceki konularımdan görebileceğiniz üzere monitör konusunda büyük problem yaşayıp en sonunda forumdaki bilen kişilerin tavsiyesi ile 24g2u sahibi oldum. İlk monitörüde 24g2u'da Amazon'dan aldım ve müşteri memnuniyeti konusunda neredeyse kusursuz çalıştıklarını söyleyebilirim. ASUS monitörü deneme şansım hiç olmadı fakat bir 24g2u kullanıcısı olarak monitörün f/p olarak kendini aştığını söyleyebilirim. Bana gelen üründe ölü piksel yoktu ve ips glow olarakta anlatıldığı veya internette örneklendirildiği üzere hiçbirşey yaşamadım. Çok hafif bir ghosting ile geliyor monitör ve bu sorunu overdrive ayarını değiştirerek halledebiliyorsunuz. ASUS'tan memnun kalmazsanız 24g2u'ya bir şans vermenizi tavsiye ederim. Kazasız belasız güle güle kullanın.

Neredeyse bir ay olmuş monitörü kullanıyorum. Genel olarak memnunum istediğim gibi çevirip döndürebiliyorum ama sanki renkler bir ton sarımsı duruyor gibi geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı