ASUS TUF VG24vq ghosting sorunu

Çok haklısın ama insanların büyük çogunlugu ufo testi nedir bilmiyor. Tepki süresi nedir bilmiyor. Ve fazla dikkat etmiyorlar. Ben bu monitörü kullanıp satmıştım Ghosting'den rahatsız olmadım ama ghosting vardı. Gözlerin ve başın agrımıyorsa sıkıntı yok. Web'te sayfaları dolaşırken yukarı aşagı yaparken bile farkediyordum ghostingi o derece vardı.

Bir de hb üzerinden ben de 5 yıldız vermiştim. O zamanlar ASUS'un kampanyası vardı. Güzel yorum yapana 100 TL veriyorlardı.

Bir de bizim millet malını övmeyi sever bunu da unutma. Kötü olsa bile iyi der kullanır. Adamın Murat 131'i olur havasından geçilmez. :D

Şahsen bu forumda VG24vq ghosting şikayeti açan ilk kişi degilsin. Kullanıp satmış biri olarak fazla şikayetçi olmasam bile Ghosting'in oldugunu çok iyi hatırlıyorum. Benim dışımda birçok kişi daha yazmıştı bu monitörde ghosting sorunu var diye. Bir de ben monitörü 50-60 cm uzagımda kullanıyordum 23.6 inç olmasına ragmen. 27 inç mesafesinden kullanıyordum. Ghosting olsa bile uzaktan kullandığın için belki fazla farkedemezsin belki o sebeple kullanırken şikayet etmedim.

Yani işin özeti senin modele özel bir şey degil. Hb yorumlarına bakma kötü yorumları yayınlamıyorlar zaten ve ASUS'un kampanyası vardı. Bir de herkes elit kullanıcı degil. Ucuz fiyata alıyor ve kullanıyorlar. E sporcu kafasında olsaydı 500 yorum yazan kişi bu monitör 1 puan bile alamazdı.
Haklısınız ama sanki benim monitördeki pek fark edilmeyecek gibi değil. Normal renklerdeki ghosting kabul edilebilir pek rahatsız etmiyor ama siyah renklerdeki biraz abartı gibi geldi. Şöyle bir video çektim sizinki de bu şekilde oluyor muydu? Ayrıca telefondan çektim. Göründüğünden daha fazla oluyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Haklısınız ama sanki benim monitördeki pek fark edilmeyecek gibi değil. Normal renklerdeki ghosting kabul edilebilir pek rahatsız etmiyor ama siyah renklerdeki biraz abartı gibi geldi. Şöyle bir video çektim sizinki de bu şekilde oluyor muydu? Ayrıca telefondan çektim. Göründüğünden daha fazla oluyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Abartısız söylüyorum tıpa tıp aynısıydı. Ben bu monitörü 6 ay kadar kullanadım. Önceki mesajda bahsettigim gibi internette dolaşırken sayfaları yukarı aşagı yaparken aynen böyle oluyordu. Hatta ben bunun ghosting oldugunu bile bilmiyordum bir kaç ay bunu bilerek kullandım sonradan merak edip araştırdım ghostingmiş. Fabrika ayarlarına monitörü getirir misiniz? Trace Free 60'da kullandım galiba ben. Nasıl kullanadıgımı merak ediyorsan fabrika ayarlarına getirebilirsin monitörü. Ben bu monitörü sadece 144 Hz yapmıştım başka hiç bir ayarıyla oynamadım öyle kullanmıştım. Ghosting oyunlarda bile belli oluyordu ama ben pek umursamıyordum. Daha dogrusu o zamanlar ghosting ne onu bile bilmeden kullandım belki o sebeple umursamadım ama videodaki sorunun birebir aynısın oluyordu. Bu yüzden degişim ile vakit kaybetmemeni öneririm. Degiştirsen bile yeni gelen monitörde aynı olacaktır.

Fps modu
Trace free 80
Elmb turbo
Bunları açıp yeniden video çekebilir misin?

ELMB turbo modunu açınca trace free modu kullanılmıyor. FPS modunu aktif edip ELMB'yi açınca yine bir şey değişmedi.

Hocam dedigim gibi, herkes bir şey der ama esas önemli olan yorum, kullanıcı yorumlarıdır. Ne yaparsan yap bu ghosting geçmez ama en aza indirebilirsin. Ufo test ghosting diye Google' aratıp o testi açmalısın ardından 144 Hz seçiliyken gözüne en iyi hitap eden ufo'yu seç. Arkasında beyaz hayalet bırakıyorsa tersine ghosting oluyordur çok fazla siyahlık varsa aşırı ghosting oluyordur. İşte göze hitap eden en iyi ufoyu seç ve o ayarda bırak. Bunun aynısını 60 Hz olarak monitörü seçip yine yapmalısın. Ghosting geçmez ama bu tarz ayarlamalarla belki tatmin olabilirsin.

ELMB turbo modunu açınca trace free modu kullanılmıyor. FPS modunu aktif edip ELMB'yi açınca yine bir şey değişmedi.
Bu arkadaşta da sanırım senin yaşadığın sıkıntıdan var.Çözmüş ve nasıl yaptığını anlatmış.

Bu arkadaşta da sanırım senin yaşadığın sıkıntıdan var.Çözmüş ve nasıl yaptığını anlatmış.
İşlemcim AMD olduğu için kullandığı program bende çalışmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı