ASUS TUF VG24VQ vs ASUS TUF VG249Q

shakur558

Decapat
Herkese merhaba. Daha önce N11 üzerinden bir satıcıdan ASUS TUF VG24VQ modelini satın aldım. İlk üründe sol köşede leke gibi bir durum vardı satıcı iade aldı tekrar satın aldım.

Tekrar satın aldığım üründe de sağ tarafta aynı leke vardı ve renklerde bozulmalar oluyordu. G-Sync açıkken HZ geçişlerini çok belli ediyordu onu da iade edeceğim. Tekrar aynı yerden ürün satın almak istemiyorum.

VG24VQ modelini de çok beğenmiştim ama şimdi VG249Q modelini almayı düşünüyorum fakat VG24VQ'yu bekleyip Vatan Bilgisayar'da tekrar stoklara girmesini mi kovalamasam bilemedim.

VG24VQ olan model kavisli VA ekran 350 nit parlaklğa sahip ve 3000:1 kontrast oranı var. VG249Q modeli ise IPS 250 nit parlaklık ve 1000:1 kontrast oranına sahip. Oyun amaçlı kullanacağım genelde ve rekabetçi oyunlardan çok hikayeli oyunlar oynarım. Ekran kartım ASUS ROG STRIX RTX 2060 O6G. Karşılaştırmaları ekliyorum. Kararsız kaldım ne önerirsiniz?

Son düzenleme:
Bence beğendiyseniz beğendiğini almak daha iyi. Diğerinde IPS glow vs. den dolayı memnun olmayabilirsiniz ve o modelde ışık sızması bu modele göre daha çok. Bende sipariş verdim VG24VQ pazartesi gelecek inşallah dediğiniz sorunlar olmaz.

Arkadaşım 2000e bunun 165hz 27 curved olanından aldı. Bu gün geldi. Bence 1800e bunu alman mantıksız.
144HZ benim için yeterli olur. 27 inch olan modeller bana büyük geliyor o yüzden 2k olanları dahi tercih etmek istemiyorum açıkçası.
Bence beğendiyseniz beğendiğini almak daha iyi. Diğerinde IPS glow vs. den dolayı memnun olmayabilirsiniz ve o modelde ışık sızması bu modele göre daha çok. Bende sipariş verdim VG24VQ pazartesi gelecek inşallah dediğiniz sorunlar olmaz.
Ben de öyle düşünüyorum ama hiçbir yerde doğru düzgün stok yok. Aynı satıcıdan da tekrar sipariş vermek istemiyorum.

AOC 24G2U kullanıyorum. Yanlış bilmiyorsam attığınız monitörle aynı panele sahip. Hikayeli oyun ve dizi film için IPS panel tavsiye ederim. Renk kalitesi ve açılarda bozulmaması yayıla yayıla oynayıp izlemenize olanak sağlıyor.

AOC 24G2U kullanıyorum. Yanlış bilmiyorsam attığınız monitörle aynı panele sahip. Hikayeli oyun ve dizi film için IPS panel tavsiye ederim. Renk kalitesi ve açılarda bozulmaması yayıla yayıla oynayıp izlemenize olanak sağlıyor.

Sanırım aynı paneli kullanıyorlar Panda olması lazım evet. Film dizi genelde TV'den izlerim. Kullanım amacı genel olarak hikayeli oyunlar ve masaüstü kullanımı olacak. Genelde Ray Tracing açık oynuyorum olan oyunlarda, FPS'e çok takılmam. IPS'de tek nefret ettiğim şey IPS Glow illeti.

Test amaçlı zifiri karanlıkta ölü pixel testi yaptım. Siyah renkte IPS glow var mı diye baktım yok tamamen siyah görünüyor. Telefon ile fotoğraf çektiğimde IPS glowu görebiliyorum ancak normal kullanımda beni hiç rahatsız etmedi. Telefon kamerasının ışık noktalarını yakalaması normal ama gözünüzü rahatsız edecek bir ışık sızması oluşmuyor.

Test amaçlı zifiri karanlıkta ölü pixel testi yaptım. Siyah renkte IPS glow var mı diye baktım yok tamamen siyah görünüyor. Telefon ile fotoğraf çektiğimde IPS glowu görebiliyorum ancak normal kullanımda beni hiç rahatsız etmedi. Telefon kamerasının ışık noktalarını yakalaması normal ama gözünüzü rahatsız edecek bir ışık sızması oluşmuyor.
Çok teşekkür ederim. Kullandığım laptop IPS panel aynı şekilde Panda o da test ettim IPS Glow belli belirsiz oluyor. VA panel ile karşılaştırmıştım evet renkleri doğru vermiyor bana göre ama kontrast ile alakalı sanırım renkler daha sıcak görünüyor. Başka satıcıda veya teknoloji mağazasında olsa VG24VQ modelini tekrar tercih ederim ama maalesef yok. Bu durumda tek bir seçenek kalacak gibi veya bekleyeceğim artık. Aynı satıcıdan aldığım 2 üründe sıkıntılı çıkınca tekrar dönüp almak istemiyor insan.

Peki şunu da sorayım aynı satıcıdan daha önce Hepsiburada.com üzerinden de aynı monitörü almıştım fakat HepsiJET firması sağolsun 20 gün teslim edemeyince N11 üzerinden almıştım teslim almadan iade ederim diye ama kargoda o üründe hala. Sizce onun da kutusunu açıp kontrol edip sıkıntı çıkarsa iade etmem mi mantıklı olur yoksa direk teslim almadan iade mi ?

Peki şunu da sorayım aynı satıcıdan daha önce Hepsiburada.com üzerinden de aynı monitörü almıştım fakat HepsiJET firması sağolsun 20 gün teslim edemeyince N11 üzerinden almıştım teslim almadan iade ederim diye ama kargoda o üründe hala. Sizce onun da kutusunu açıp kontrol edip sıkıntı çıkarsa iade etmem mi mantıklı olur yoksa direk teslim almadan iade mi ?

Yanlış anladıysam düzeltin. 2 firmadan 2 monitör aldınız ve birini iade mi edeceksiniz? İlk gelen üründe sıkıntı çıkmadıysa diğerini direkt iade edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı