ASUS TUF VG259QM Ghosting ve Blur Yapıyor

heyy555

Femtopat
Daha fazla  
Monitör
VG259QM
Merhaba. Yaklaşık 3 gün önce almış olduğum ASUS TUF VG259QM monitör UFO testlerinde muazzam derecede iyi fakat oyuna girdiğimde ghosting ve Motion blur problemi yüzünden oyun oynanamaz hale geliyor. Herhangi bir text dosyasına bir metin yazıp hızlı hızlı salladığımda yazılar okunmaz iğrenç bir hale geliyor ve farenin imlecini hızlı hızlı salladığımda ise fareyi 6-7 tane gölge takip ediyor. Sadece CS:GO oynuyorum ve monitörü 240Hz OverDrive 60 Adaptive Sync ELMB Sync kapalı kullanıyorum. 400+ FPS almama rağmen ani bir hareket yapınca Motion blur ve ghosting problemi oluşuyor.

Selam, ben de ghosting yaptığını duyduğum için almamıştım o modeli. Ekran kartınız nedir? Diğer Hz değerlerini test ettiniz mi?

Merhaba. Yaklaşık 3 gün önce almış olduğum ASUS TUF VG259QM monitör UFO testlerinde muazzam derecede iyi fakat oyuna girdiğimde ghosting ve Motion blur problemi yüzünden oyun oynanamaz hale geliyor. Herhangi bir text dosyasına bir metin yazıp hızlı hızlı salladığımda yazılar okunmaz iğrenç bir hale geliyor ve farenin imlecini hızlı hızlı salladığımda ise fareyi 6-7 tane gölge takip ediyor. Sadece CS:GO oynuyorum ve monitörü 240Hz OverDrive 60 Adaptive Sync ELMB Sync kapalı kullanıyorum. 400+ FPS almama rağmen ani bir hareket yapınca Motion blur ve ghosting problemi oluşuyor.
Mumkunse fotograf atabilirmisin?

UFO testinde ghosting vermeyen monitör nasıl oyunlarda sorun çıkartır? Çelişkili bir konu. Acaba masaüstünde ya da oyunlarda Hz'niz mi düşüyor? Düşük Hz'de gecikme artar çünkü.
Ek olarak monitör özelliklerini ELMB gibi devreye alıp deneyebilirsin.
Ayrıca kullandığın kablo kalitesizse de olur. Aktarım hızının (Gbps) düşük olması da sebep olur.
Bence bir kablo ve farklı bir sistemde monitör test edilmeli.

Ufo testinde ghosting vermeyen monitör nasıl oyunlarda sorun çıkartır? Çelişkili bir konu. Acaba masaüstünde ya da oyunlarda Hz'niz mi düşüyor? Düşük Hz'de gecikme artar çünkü.
Ek olarak monitör özelliklerini ELMB gibi devreye alıp deneyebilirsin.
Ayrıca kullandığın kablo kalitesizse de olur. Aktarım hızının (Gbps) düşük olması da sebep olur.
Bence bir kablo ve farklı bir sistemde monitör test edilmeli.

Monitörün butün özelliklerini test edip denedim her şey aynı CS:GO girip mat_info yazdığım da ise ouyunun 240Hz de çalıştığını söylüyor. Farklı bir sistemde deneyemem. Kabloda sorun olduğunu düşünmüyorum arkadaşım da aynı monitörü sahip ve o da monitörün içinden çıkan kabloyu kullanıyor. Sanırım iade edip başka bir monitör alacağım.

Aynı monitörü satın almış ve aynı sorunu yaşamış biri olarak doğrudan servisten edindiğim bilgiye dayanarak söyleyebilirim ki Asus'un TUF serisi çoğu monitöründe olduğu gibi bu modelin üretim bandından çıkmış çoğu ürünü üretim hatalı/ayıplıdır. Tavsiyem almayanlara almasın, alanlar da aynı monitör özelinde kendi konu başlığımda bahsettiğim süreci yürüterek değiştirsin ya da tercihe bağlı iade etsin. ASUS TUF VG259QM Ghosting var

Geri
Yukarı