ASUS TUF VG259QR monitörde ghosting

Shitokazee

Kilopat
Merhaba arkadaşlar ben ASUS TUF VG259QR modelini satın aldım 1 hafta önce. Ama şuan fark ettim monitörde ghosting sıkıntısı var. Şimdi orda bana kağıt imzalattılar sıkıntısız aldığıma dair çünkü 2 defa ölü pikselden değiştirmiştim ama orda ghosting testi yapılmadı. Tekrar desem böyle böyle değişim veya iade sağlanır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ghosting için hiçbir firma garanti vermez. Hiçbir firma değişim yapmaz. Hiçbir firma tamir hizmeti sunmaz. Çünkü ghosting bir arıza veya kusur değil kalitesiz ürün belirtisidir. Eğer kutuda kocaman bir şekilde ghosting yapmaz, hayaletlenme yapmaz gibi bir şey yazmadılarsa hiçbir şey yapamazsınız.

Ghosting için hiçbir firma garanti vermez. Hiçbir firma değişim yapmaz. Hiçbir firma tamir hizmeti sunmaz. Çünkü ghosting bir arıza veya kusur değil kalitesiz ürün belirtisidir. Eğer kutuda kocaman bir şekilde ghosting yapmaz, hayaletlenme yapmaz gibi bir şey yazmadılarsa hiçbir şey yapamazsınız.
yani iade veya değişim yapamam öyle mi? Ama ürün kusurlu ürün değil mi? Ve alalı 1 hafta oldu iade sürem yok mu?

yani iade veya değişim yapamam öyle mi? Ama ürün kusurlu ürün değil mi? Ve alalı 1 hafta oldu iade sürem yok mu?
Koşulsuz iade hakkınızı kullanmayı deneyip iade etmeyi deneyebilirsiniz. Ancak arızalı ürün veya kusurlu ürün olarak iade veya değişim isteyemezsiniz. Çünkü ghosting bir arıza değildir. Ekranda burn-in gibi bir şey olsa, sizin uzun süre kullandığınız şey daha sonrasında ekranda görüntü değiştiğine bile orda kalıyor olsa bu bir sorun. Bunda değişim yapabilirsiniz. Ancak hareketli piksellerde ghosting olması o monitörün bir özelliği. Eksi de olsa o bir özellik. Monitör ayarlarından OverDrive ile azaltmayı deneyebilirsiniz.

bir şey daha sormak istiyorum sadece 1 tane oyunda farkettim yaptığını diğer oyunlarda farketmedim. Acaba oyun alakalı bir şey olabilir mi?
Koşulsuz iade hakkınızı kullanmayı deneyip iade etmeyi deneyebilirsiniz. Ancak arızalı ürün veya kusurlu ürün olarak iade veya değişim isteyemezsiniz. Çünkü ghosting bir arıza değildir. Ekranda burn-in gibi bir şey olsa, sizin uzun süre kullandığınız şey daha sonrasında ekranda görüntü değiştiğine bile orda kalıyor olsa bu bir sorun. Bunda değişim yapabilirsiniz. Ancak hareketli piksellerde ghosting olması o monitörün bir özelliği. Eksi de olsa o bir özellik. Monitör ayarlarından OverDrive ile azaltmayı deneyebilirsiniz.
OD ayarları tam olarak nerde ben monitörde bulamadım.

Hocam bir kaç fotoğraf atayım. Eğer gözünüze böyle geliyorsa ghosting vardır. Görüntü aşağıdaki gibiyse, görüntüde blurlanmadan daha ziyade bir sünme/uzama durumu varsa (resimdeki yeşil ve beyaz çizgi ghostingdir) bunun adı ghosting.
asus-tf0-ghosting-300x195.jpg.webp

Elinizdeki telefon kamerasıyla yakalayacağınız fotoğraf şunun gibi olacaktır;
1634159587634.png

Geri
Yukarı