ASUS TUF VG279Q1A vs MSI G2412 vs MSI G274F

Sorduğun üç monitör de güzel modeller. Tuf serisine uzak olmama rağmen Tuf'lar arasında iyi modellerden biri. Tabi MSI'ların yanında önerisini pek yapmayız.
Özellikle G2412, G2422 ve bunların abisi G2722 güzel modeller. Kontrast oranını iyi yakalamış MSI bu modellerde. Pivot ve ergonomik olarak zayıf modeller ama görüntü kalitesi memnun eder.
Aoc pivot avantajıyla ve indirimde olmasıyla f/p bandında bir ürün.
AOC, G2722 ve AOC 27G4X Monitör bu üçü arasında seçim yapabilirsiniz.
Konuşulan tüm monitörler kendi alanında alınabilecek modeller.

Hocam çok teşekkürler öncelikle, son kez sorayım zaten üstte sistem bilgisi paylaşmıştım;

ASUS'u listeden çıkarttım. Bu 3 monitör arasında seçim yapmamı mı öneriyorsunuz? (AOC 27g4X bütçemi aşıyor) siz bu attıklarımdan özellikle hangisini önerirsiniz?

ASUS'u listeden çıkarttım. Bu 3 monitör arasında seçim yapmamı mı öneriyorsunuz? (AOC 27g4X bütçemi aşıyor) siz bu attıklarımdan özellikle hangisini önerirsiniz?

Zor soru. Çünkü ikisinin de farklı üstünlükleri var.
Başımın tacı AOC fonksiyonel anlamda daha geniş. USB hızlı şarj portu bile var. Hoparlör ve pivotu sağmıyorum bile düşün.
Fakat MSI daha iyi renk tonlarına sahip. Kontrast farkı var. AOC'da grafik performansında üzmez ama MSI bir kalem daha iyi tonlara sahip.
Aralarında renk kalibrasyon farkı var. Yan yana koy farklı dururlar.
Ben kendime alıyor olsam AOC'u alırdım.

Başımın tacı AOC fonksiyonel anlamda daha geniş. USB hızlı şarj portu bile var. Hoparlör ve pivotu sağmıyorum bile düşün.
Fakat MSI daha iyi renk tonlarına sahip. Kontrast farkı var. AOC'da grafik performansında üzmez ama MSI bir kalem daha iyi tonlara sahip.

Hocam şu an kullandığım monitör Acer'in 60 Hz Allah'ın belası bir monitörü. Yani AOC alsam renkler soluk falan mı durur sizce? Eğer bariz bir fark yok, aksine renkleri canlı ve güzel bir monitör diyorsanız AOC alacağım. Yok AOC soluk güzel durmayabilir diyorsanız da MSI alacağım. Sizin monitör hakkındaki bilgilerinize güvenim şüphesiz.

Hocam şu an kullandığım monitör Acer'in 60 Hz Allah'ın belası bir monitörü. Yani AOC alsam renkler soluk falan mı durur sizce? Eğer bariz bir fark yok, aksine renkleri canlı ve güzel bir monitör diyorsanız AOC alacağım. Yok AOC soluk güzel durmayabilir diyorsanız da MSI alacağım. Sizin monitör hakkındaki bilgilerinize güvenim şüphesiz.

Ha bir de farklı sitelerde 4 ms. Geçiyor.

Bu arada AOC farklı sitelerde 4 ms geçiyor.

60 Hz TN panel bir monitörden geçiyorsan her şekilde bu konuştuğumuz monitörler size çağ atlamış hissi uyandıracak. O şüphesiz.
AOC daha verimli bir monitördür. Renk ayarlarını monitör ve ekran kartı üzerinden de kalibre edersin eğer istediğin tonda gelmezse. Bu basit iş. İndirimdeyken hazır kaçırmayın monitörü.
MS olayına ise takılma. Bu çaptaki monitörler 4 ms ve üzeri verir zaten.

60 Hz TN panel bir monitörden geçiyorsan her şekilde bu konuştuğumuz monitörler size çağ atlamış hissi uyandıracak. O şüphesiz.
AOC daha verimli bir monitördür. Renk ayarlarını monitör ve ekran kartı üzerinden de kalibre edersin eğer istediğin tonda gelmezse. Bu basit iş. İndirimdeyken hazır kaçırmayın monitörü.
Ms olayına ise takılma. Bu çaptaki monitörler 4 ms ve üzeri verir zaten.

Hocam çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için AOC 27" 27G2SPU/BK 165Hz 1ms olan monitörü alacağım bir sıkıntı çıkmazsa.

Geri
Yukarı