ASUS TUF vs ASUS ROG STRIX arasındaki temel farklar nedir?

azazil22

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Arkadaşlar hep bir bilgisayar toplama hayalim vardı ama yıllardır olmadı, olamadı. Şimdi işimi gücümü yendim, en iyisinden bir tane toplamak istiyorum.
ASUS TUF ve ROG arasında ki farkları anlamadım.(fazlada bilgim yok) arasında ki farkları ve hangisinin ne için kullanıldığını biliyorsanız yazabilir misiniz?
Kullanım amacım genellikle oyun ve internette haber okumak olacaktır, bunu da belirtmek isterim.
Bir arkadaşım "iki ekran kartı köprü ile birbirine bağlanabiliyor" demişti. Yurt dışında fiyatları alım gücüne göre bir hayli makul. Uçuk fiyatlarda değiller. Bende iki tane takıp son model bir sistem yapmak istiyorum. (ekran kartı olarak 4090 kullanacağım)
Ayrıca, teknoloji marketine gidip sorduğumda, ASUS ROG ürünleri kaliteli ve hemen hemen her kategoride var dediler. Örnek olarak gösterdikleri, kablosuz kulak-içi kulaklık, harici disk, güç kaynağı, klavye vb. baktım. Oradaki arkadaş "hepsi ROG olursa uyumlu çalışır" dedi. Bu da önemli bir kriter midir?
Vaktinizi ayırıp okuduğunuz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Bildiğim kadarıyla ( yanlış biliyorsam arkadaşlar düzeltsin) ROG modellerinin soğutması TUF modellerine göre daha iyi.
ROGlar performans,kasa ve ses kalitesi açısından daha iyi genelde TUF modellere göre

Bildiğim kadarıyla ( yanlış biliyorsam arkadaşlar düzeltsin) ROG modellerinin soğutması TUF modellerine göre daha iyi.
ROGlar performans,kasa ve ses kalitesi açısından daha iyi genelde TUF modellere göre

Geri
Yukarı