Asus Turbo 1070 Ti ekran kartı alınır mı?

yelah

Hectopat
Yeni çıkacak ekran kartlarını bekliyordum ama canıma tak etti ve ekran kartı almaya karar verdim. GTX 1060 ile GTX 1070 arasindaki fiyat performans farkını incelerken böyle bir ürün dikkatimi çekti. Kullanan oldu mu? Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Asus TURBO-GTX1070TI-8G 8GB 256Bit GDDR5

Site temsilidir. Bu ürünü Asus ana bayisinde çalışan bir arkadaşım aracılığı ile 2750 TL'ye alabiliyorum ve son 1 adet kalmış
  • İşlemci: 8700K
  • Anakart: MSI Z370 Tomahawk
  • RAM: HyperX Predator RGB 16GB Kit 2933MHz CL15
  • PSU: Corsair RMX650
  • Ekran: AOC 24" G2460PF 1ms 144Hz

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutma konusunda sıkıntı yaşarsın ve kart çok yüksek sıcaklık değerlerini görür. Biraz daha ekleyebilirsen farklı modellere yönelmeni tavsiye ederim.

Öbür konuda da yazmıştım yine yazayım. Sistemin OC yi sonuna kadar destekliyor ve ekran kartının soğutma ihtiyacı doğabilir bundan ötürü. Fan sayısı fan devir hızı falan değişiyor diğer modeller ile ama herhangi bir CUDA Çekirdek sayısında vs. değişme yok kart aynı üreticisi ve üzerine koyduğu fan ve malzeme kalitesi değişiyor sadece.

Daha iyi soğutucusu olan 1070 bile daha pahalı o yüzden aklım karıştı bu modeli görünce mesela en ucuz 1070 modeli
Asus DUAL-GTX1070-O8G 8GB 256Bit GDDR5 Modeli bile 2900 TL
Diğer kart 1070 Ti ve 2750 TL

Stok yapım olduğu için diğer 2 fanlı veya 3 fanlı ekran kartlarına göre iyi soğutmaz. Sıcaklık değerleri daha üstün olacaktır. 2 fanlı 1070Ti'lere bakmanı öneririm.

Tam olarak kendimi izah edemedim 1070 in 2 fanli modeli ile 1070ti turbo modeli aynı fiyat testlere baktığımda 1070Ti ortalama %20 daha iyi görünmekte.Ne kadar kötü olabilir ki hiç OC yapmasam 1070 ayarında çalışsa yetmez mi? aynı paraya 1070Tİ dururken 1070 çok saçma geliyor bana

Ne kadar doğru bir karşılaştırma olucak bilemiyorum ama Asus GTX turbo 1060 6GB ekran kartına sahibim, arkadaşımda da Zotac GTX 1060 amp 6GB ekran kartı var. Bilgisayarımızın diğer parçalarıda hemen hemen aynıdır, 2 bilgisayar arası PUBG oyununda ultra ayarlarda max 4-5 derece sıcaklık farkı oluyor. Diğer oyunlardada kayda değer bir sıcaklık farkı yok. 4-5 aydır ekran kartını kullanmaktayım sıcaklık konusunda pek sorun yaşamadım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı