ASUS UX461UN harici MX150 mavi ekrana sebep oluyor

atlantisegidek

Decapat
Merhaba dostlar,

Asus UX461UN notebookum mavi ekran veriyordu. DDU ile NVIDIA® GeForce® MX150 harici ekran kartını kaldırdığım da artık mavi ekranın vermediğini saptadım. Sorun harici ekran kartı ile alakalı fakat ben Notebook'ta MX150 ekran kartını yoracak bir şey yapmıyorum.

Not 1: HDMI bağlantı ile farklı bir monitörde çift ekran olarak kullandığım zaman daha sık mavi ekran veriyordu.
Not 2: Bu durumda aklıma overclock yapmak geldi fakat mantıklı mıdır, bilemedim?

Durum ile ilgili desteklerinizi beklemekteyim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncel sürücülerle bu sorun meydana geliyorsa donanımsal olarak ekran kartında problem olabilir. Zaten HDMI ile bağlayınca daha sık meydana geliyor demişsiniz. HDMI portu da direk olarak MX150’ye bağlı.

Yani söylediklerinize göre bu anlamı çıkardım. Daha doğru çözüm için sistemin tam özelliklerini yazıp paylaştığım konudaki gibi minidump dosyalarını paylaşın:
@claus @Murat5038

Hocam ilk baktığım yer minidump dosyasıydı ama dosya oluşmuyor, çünkü mavi ekran verdiğinde saatlerce beklememe rağmen yüzde tamamlanmıyor, %0'da kalıyor oraya hiç girmeyelim, çok karışık Ben overclock yöntemlerine bakayım en iyisi belki çözümü bu şekilde olabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…