ASUS VG248gq vs ASUS VG249Q

ResourN~

Hectopat
Selamlar, monitör araştırmalarım sonucunda iki monitör kafamda az çok yer edindi fakat kararsız kaldım. Yanlışım yoksa VG248gq modelinin kronik sorunlu olduğuna, ghosting probleminin çok yaşandığına vb. dair duyumlar aldım. Muhtemelen tercihim VG249Q'dan yana olacak IPS'den dolayı. Sizce hangisini?

Asus VG248QG

Asus TUF Gaming VG249Q

Son düzenleme:
Selamlar, monitör araştırmalarım sonucunda iki monitör kafamda az çok yer edindi fakat kararsız kaldım. Yanlışım yoksa VG248gq modelinin kronik sorunlu olduğuna, ghosting probleminin çok yaşandığına vb. dair duyumlar aldım. Muhtemelen tercihim VG249Q'dan yana olacak IPS'den dolayı. Sizce hangisini?

Asus VG248QG

Asus TUF Gaming VG249Q

Biraz daha bütçe arttırabilirseniz üstteki monitör iyidir. Ama arttıramam diyorsanız ben olsam VG24Vq'yu seçerdim çünkü Curved. Bu biraz da size bağlı bir durum. Biri IPS diğeri Curved. Hangisi size uygunsa onu alın.

Not: VG249Q sandım monitörü. Bence kesinlikle VG24vq almalısınız bütçe arttıramam derseniz.

Fikir için teşekkürler fakat aşamam maalesef. Curved dediğiniz model ile karşılaştırmıştım bunu seçerken neredeyse aynı fiyat ama tercih meselesi. Curved çok alışkın birisi değilim ve oyun oynadığım kadar bir yandan da dizi/film de izlemeyi sevdiğim için IPS'i seçmiştim.

Fikir için teşekkürler fakat aşamam maalesef. Curved dediğiniz model ile karşılaştırmıştım bunu seçerken neredeyse aynı fiyat ama tercih meselesi. Curved çok alışkın birisi değilim ve oyun oynadığım kadar bir yandan da dizi/film de izlediğim için IPS'i seçtim.
Ben karıştırdım monitörleri. Bence IPS olanı alın. TN paneller gerçekten çok kötü çünkü. Bir de genelde ne tarz oyunlar oynuyorsunuz?

Buyurun değerleri güzel bir monitör, attıklarınıza kıyasla daha iyi.

Ekleme olarak attığınız TN model de güzel değerlere sahip, renkleri hakkında pek bir bilgiye sahip değilim ama FPS oyunlarının aşığı değilseniz TN almayın.

Buyurun değerleri güzel bir monitör, attıklarınıza kıyasla daha iyi.

Ekleme olarak attığınız TN model de güzel değerlere sahip, renkleri hakkında pek bir bilgiye sahip değilim ama FPS oyunlarının aşığı değilseniz TN almayın.

Mümkünse oynamıyorum bile FPS o yüzden tercihim IPS'den yana olacak gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı