ASUS VG249Q vs VG259QR

Bütçe
1700

ViperEyes77

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Elimdeki ASUS 24 inç 60Hz 1ms TN monitörü satıp 144Hz IPS monitöre geçmek istiyorum. Bu başlıktaki 2 model arasında kaldım ama 165Hz olan model stokta kalmamış Vatan'ı aradım stoğa gelir mi gelmez mi bilmiyolarmış. Asusa bağlıymış bu konu ayın 21'de Amazon indirim günleri olacak ve açıkçası beklemek istemiyorum. Ama stokta kalmayan model 2020 daha yeni olduğu için onu almak istiyorum sizce beklemeli miyim stoğa gelip indirime girmesini yoksa 144Hz olan modeli alıp geçmeli miyim? Aşağıya da karşılaştırma linkini bırakıyorum. Bir de bazı sitelerde 144Hz olan model 6 bit+frc olarak gösteriliyor bazıları ise 8bit olarak gösteriyor hangisi doğru bilgilendirirseniz sevinirim. Ve de 250cd/m² parlaklıkla 300cd/m² parlaklık çok fark eder mi?

Merhabalar. Elimdeki ASUS 24 inç 60Hz 1ms TN monitörü satıp 144Hz IPS monitöre geçmek istiyorum. Bu başlıktaki 2 model arasında kaldım ama 165Hz olan model stokta kalmamış Vatan'ı aradım stoğa gelir mi gelmez mi bilmiyolarmış. Asusa bağlıymış bu konu ayın 21'de Amazon indirim günleri olacak ve açıkçası beklemek istemiyorum. Ama stokta kalmayan model 2020 daha yeni olduğu için onu almak istiyorum sizce beklemeli miyim stoğa gelip indirime girmesini yoksa 144Hz olan modeli alıp geçmeli miyim? Aşağıya da karşılaştırma linkini bırakıyorum. Bir de bazı sitelerde 144Hz olan model 6 bit+frc olarak gösteriliyor bazıları ise 8bit olarak gösteriyor hangisi doğru bilgilendirirseniz sevinirim. Ve de 250cd/m² parlaklıkla 300cd/m² parlaklık çok fark eder mi?

Öncelikle şunu söylemeliyim birkaç hafta önce Vatan'dan indirimle 1900 bütçeye VG259QR aldım ve çok memnunum. Parlaklığı güzel ve oldukça kullanışlı. Şuan fiyatı 2600 civarı oldu. Büyük ihtimalle Vatana bu kampanya birdaha gelmeyecek. 250 ile 300 arasında çok fark yok ama fark var elbette. Bu arada gerçek 8 bir renk derinliği vardır. 6bit+frc değil.

Son düzenleme:
Öncelikle şunu söylemeliyim birkaç hafta önce Vatan'dan indirimle 1900 bütçeye VG259QR aldım ve çok memnunum. Parlaklığı güzel ve oldukça kullanışlı. Şu an fiyatı 2600 civarı oldu. Büyük ihtimalle vatana bu kampanya bir daha gelmeyecek. 250 ile 300 arasında çok fark yok ama fark var elbette. Bu arada gerçek 8 bir renk derinliği vardır. 6bit+frc değil.

Şu konudan çekiniyorum 144Hz'yi alırsam ve 165 Hz olan stoklara gelip indirime girerse üzülürüm :)

Şu konudan çekiniyorum 144Hz'yi alırsam ve 165 Hz olan stoklara gelip indirime girerse üzülürüm :)
165 Hz olan elbet gelir. 2 haftadır incehesapa Asus Tuf 165 Hz 1 Ms monitör geliyor fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 1550-1650 arasıydi. Ama gelen monitörde ayaklık kısmı sabit sağ sola hareket yok. Sadece yatay konumdan az bir yukarı aşağı hareketi var.

144 ile 165 Hz arasında size "vaov" yaşatacak bir fark yok bu arada bilginiz olsun. Bu yüzden 144 Hz olan model uygundur. Parlaklık konusuna gelirsek emin ol gayet yeterli.
Tamamdır teşekkürler 144hz olan amazonda indirime girerse alıcağım büyük ihtimal ama indirime girmesse şansımı deneyip 165hz nin stoklara gelmesini bekliycem sanırım çünkü 1700tl ona vermektense 200 daha verip geleceğe yönelik olanı alırım.

165 Hz olan elbet gelir. 2 haftadır incehesapa ASUS TUF 165 Hz 1 ms monitör geliyor fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 1550-1650 arasıydi. Ama gelen monitörde ayaklık kısmı sabit sağ sola hareket yok. Sadece yatay konumdan az bir yukarı aşağı hareketi var.

Evet benim monitörümünde asansör hareketi yok ve çok aradığım bir özellik olmazsa olmaz yani.

Geri
Yukarı