ASUS VG24VQ Açılmıyor

CyberTigin

Hectopat
Yer
Çorum
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, ASUS VG24VQ monitör sahibiyim. Monitörün arkasında güç tuşu mevcut. Görüntü açıkken güç ışığı beyaz yanıyor, kasa kapalıyken veya ekran koruması açıkken bu ışık turuncu yanıyor. Benim sorunum monitörün güç tuşuna basarak bu ışığı kapatmam yani gücü kesmem. Ben kasayı kapattığım zaman monitörü de kapatıyorum ancak bilgisayarı tekrar açmak istediğimde kasanın güç tuşuna bastıktan sonra hemen monitörün güç tuşuna basmazsam monitörüm açılmıyor. Yani önce monitörü açmam gerekli ya da kasaya bastığım anda monitörü açmam gerekiyor. Yoksa monitörüm açılmıyor. Güç kablosunu söküp geri taktıktan sonra düzeliyor. Bunun sebebi ne olabilir?

Sebebini bilmiyorum haklı olabilirsin. Kasayı açmadan önce açılmadığı olmadı hiç. COVID'de günde 4 5 kere açtım 1 seneyi aşkın aktif kullandım. Saatlerce açık kaldığı da oldu oyun indirirken ekranın uyku moduna girip kasanın çalışmaya devam ettiği de oldu geri geldiğinde sorunsuz açıldı. Ölü pixelim de artmadı günde 10 saat çalıştı 1 sene boyunca. Şu an tek kusuru kasayı açmadan önce monitörü açmazsam açılması için adaptörü çekip takmam gerekli. Onun haricinde tüm durumlarda açıp kapanmasında sorun yaşamadım
Asusla konuştuğumda monitör hakkında bi kronik arıza olmadığını olsa stokların durdurulacağını söylüyorlar kısa bi süre test ediyorlar en fazla bir hafta sotunla karşılaşamıyorlar doğal olarak geri gönderiyorlar önceki monitörüm bu sorunu daha sık yapıyordu onda karşılaşmışlar bunda da nerdeyse ayda 1 kez gibi yapıyor bunu sizinde dediğiniz gibi önce monitörleri açarsak sıkıntı olmaz kasa içi donanımlardaki statik elektrik iletken olduğu için hdmı yada dpı kablosu ekran kartına bağlı olduğu için zincirleme tüm parçaların statik elektriğini önce pc yi açınca muhtemelen kendi içerisinden atamıyor benim monitörün daha 20 ay garantisi var yine göndersem kanıtlı videolu en son para iadesi yapacaklar o paraya da böyle bir monitör almak biraz zor 2400 tl fatura bu ayardaki monitörler şuanda 3400 3500 den aşşağı yok en iyisi sizin yöntemle kullanmak diye düşünüyorum başka çaremiz yok 🙂

Geri
Yukarı