ASUS VG24vq siyah ekran oluyor

Valerie

Femtopat
Daha fazla  
Monitörüm ASUS VG24vq. Ekran son 2 gündür kendi kendine siyah ekrana girmeye başladı. Siyah ekran olup 10 saniye sonra geliyor. Geldiğindede çökmüş gibi oluyor PC.

Ekran kartı sürücüsünde sıkıntı olabilir. DDU ile sürücüleri kaldırın. Temiz sürücü kurulumu yapın. Birde monitörü ve ekran kartını başka sistemde de test edin.

Genel ASUS TUF serisi monitör modellerinde bu tarz siyah ekran olma sorunu var. Sanırım monitör ısındıgı için kendini otomatik olarak kapatıyor. Ekran kartı vs şeylerde sorunu arayıp vakit kaybetmemeni öneririm.

Sürekli G-SYNC açılıp kapanıyor olabilir NVIDIA Denetim Masası'ndan G-SYNC kapat aç 1 2 kere
Genel ASUS TUF serisi monitör modellerinde bu tarz siyah ekran olma sorunu var. Sanırım monitör ısındıgı için kendini otomatik olarak kapatıyor. Ekran kartı vs şeylerde sorunu arayıp vakit kaybetmemeni öneririm.
Hocam Asus marka montitorlerde ısınma sorunu yok baska bir şeyden kaynaklanıyor

İlk defa monitörün ısıtıp kendini kapattığını duyuyorum. Hele ki Asus gibi önemli bir firmanın ürünü olunca tuhaf doğrusu.

İlk defa monitörün ısıtıp kendini kapattığını duyuyorum. Hele ki Asus gibi önemli bir firmanın ürünü olunca tuhaf doğrusu.

Isınmadan emin olmamakla birlikte, Asus TUF serisi monitörlerin kendini kapattıgını Amazon gibi sitelerde çok ama çok okudum. VG24VQ bende kullandım ayda 1 defa en az kapanıyordu. Satalı 7-8 ay olacak bu ekranı. Ekran kartımda sorun olsa yeni aldıgım ekranda da kapanırdı. 7-8 aydır monitör 1 defa kapanmadı. Zaten monitörün kapanması ekran kartından olsa Amazon'da Asus TUF monitör yorumlarında kapanma şikayetlerini de okumazdım. En az 10 tane böyle yorum okumuşumdur. Hepsi farklı model Asus TUF monitörlerdi. VG279QL1A monitörün Amazon yorumlarında da okumuştum bu kapanma şikayetini. Kullancıların yorumları yalan söylemez.

Sürekli G-SYNC açılıp kapanıyor olabilir NVIDIA Denetim Masası'ndan G-SYNC kapat aç 1 2 kere

Hocam Asus marka montitorlerde ısınma sorunu yok baska bir şeyden kaynaklanıyor

Sorun monitörden kaynaklı yüzde yüz. Aynı monitörü kullandım oyun ortasında kendiliginden kapanıyordu. Ben siyah ekran verdi sanıp PC reset atmıştım. Bir kaç defa daha olunca monitörü aç kapa yaptım ve düzeldi. Bu monitörü ben sattım yeni monitör aldım 7-8 aydır bir kere bile siyah ekran sorunu yaşamadım. Sorun yüzde yüz monitörde başka bir şeyde degil. Kullanıp yaşayan biri olarak bunu söylüyorum.

Ve Amazon'un Asus monitörlerinin yorumlarını inceledigimde herkes ekranın oyun ortasında kapanmasından şikayetçiydi. Asus Tuf modellerine fazla güvenmeyin derim. TUF serisi bence kalite olarak 5 üzerinden 3 zor alır.

Sorun monitörden kaynaklı yüzde yüz. Aynı monitörü kullandım oyun ortasında kendiliginden kapanıyordu. Ben siyah ekran verdi sanıp PC reset atmıştım. Bir kaç defa daha olunca monitörü aç kapa yaptım ve düzeldi. Bu monitörü ben sattım yeni monitör aldım 7-8 aydır bir kere bile siyah ekran sorunu yaşamadım. Sorun yüzde yüz monitörde başka bir şeyde degil. Kullanıp yaşayan biri olarak bunu söylüyorum.

Ve Amazon'un Asus monitörlerinin yorumlarını inceledigimde herkes ekranın oyun ortasında kapanmasından şikayetçiydi. Asus Tuf modellerine fazla güvenmeyin derim. TUF serisi bence kalite olarak 5 üzerinden 3 zor alır.
Tam yüzde yüz hiç bir sorunun kaynağına diyemeyiz. Şöyle ki konu sahibi monitörü başka bir ekran kartında deneyecek ki kesin sonuca ulaşılsın.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı