ASUS VG24vq Adaptive Sync açınca Flicker

Just Player

Decapat
Yer
Ağrı/Merkez
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık 3gün önce ASUS VG24vq monitörü satın aldım. Bugün fark ettim ki oyundayken bazen ana menüdeyken bazen oyunun içindeyken Adaptive Sync açıkken flicker denen problem oluyor. Monitörün ışıkları titriyor. Çözümü yok mu bunun?

Nvidia paneli ile Windows'da bulunan Hertz ayarları aynı mı hocam? Bunun haricinde sorununuz kablo veya monitör kaynaklı da olabilir.

masaüstündeki görüntü ayarları kısmında 143küsür olarak geçiyor ama nvidia denetim masasında 144
G-Sync kısmıda bu şekil.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    27,4 KB · Görüntüleme: 50
  • v.PNG
    v.PNG
    26,4 KB · Görüntüleme: 45
  • s.PNG
    s.PNG
    76,2 KB · Görüntüleme: 41
Kablo veya monitör kaynaklı değil eski nesil bir oyun oynuyorsan ve Adaptive Sync'ı acıyorsan FPS dalgalanmasi titreme yapıyor.

Oyunda alabılcegın maksimum FPS diyelim kı 60 Adaptive Sync acıkken 144 60 arasi yükselme alcalma yapıyor sürekli

Kablo veya monitör kaynaklı değil eski nesil bir oyun oynuyorsan ve Adaptive Sync'ı acıyorsan FPS dalgalanmasi titreme yapıyor.

Oyunda alabılcegın maksimum FPS diyelim kı 60 Adaptive Sync acıkken 144 60 arasi yükselme alcalma yapıyor sürekli
forza oynuyorum hocam forza horizon 4

Oyunda alabılcegın maksimum FPS diyelim kı 60 Adaptive Sync acıkken 144 60 arasi yükselme alcalma yapıyor sürekli.

Pesdede yapıyor fakat pesdeki sadece maç durunca oluyor oyun oynanırken yok bir şey olmuyor.
Aynı şekilde csdede sadece maç başlama ekranında yapıyor yüklenme ekranı.

Forza oynuyorum hocam Forza Horizon 4

Pesdede yapıyor fakat pesdeki sadece maç durunca oluyor oyun oynanırken yok bir şey olmuyor.
Aynı şekilde csdede sadece maç başlama ekranında yapıyor yüklenme ekranı.

Oyundayken ekranın FPS izlemeye izin veren özellığini AC FPS'i bir takıp et aynı monitör var bende de Adaptive Sync sanırım son güncelleme sonrasi FPS de dalgalanma yapıyor kapali bende.
Yani bir 70 bir 120 oluyor oyunların bazı ekranlarında dalgalanma ondan kaynaklı çözümü için bayağı bir bakındım bulamadım :/
AC dede oynarken bir problem yok duraksattigim anca dediğin oluyor FPS cıkısını yukseltme temalı bir yazılım oldugu için tam olarak uyumlu degıl sanırım.
Ayrica inceleyenler senın benım gıbı 4-5 saat gecırmıyor basında onlara fazla takılma.

Yeni konular

Geri
Yukarı