ASUS VG24VQ alınır mı?

NikoTR

Picopat
Katılım
3 Ocak 2021
Mesajlar
115
Merhaba. Genelde hikayeli oyunlar severim ancak rekabetçi oyunlar da oynarım. Kendimi belli bir oyun türüyle kısıtlamak istemiyorum. Onun dışında internette takılma, dizi-film izleme gibi genel olarak tüm alanlarda kullanacağım. Sizce bu monitör uygun mu?
Bu monitörle ilgili konulara baktığımda renk bakımından özelliklerinin bazı kaliteli ve buna göre daha ucuz TN panel monitörlerle neredeyse aynı olduğunu gördüm (zowie XL2411P). Ondan dolayı bazı kişiler bundansa bir TN panelin daha iyi olacağını tavsiye ediyordu. Çünkü alınan tepki hızları vs. muhtemelen daha yüksek olacaktır. Ancak TN panellerde sürekli karşıdan bakmak gerekli. Farklı açılardan bakınca kalite büyük oranda düşüyor. İnsanlar da genel olarak monitöre genelde karşıdan bakar sağdan ya da soldan bakacak değil ancak ben bu şekilde kendimi sınırlandırmak da istemiyorum. Ondan dolayı bu monitörü uygun gördüm. Sizce alınmaya değer mi? Ve ayrıca 1500-2000 TL bandında kaliteli VA panelli monitör öneriniz varsa yazabilirsiniz.
 
KS
NikoTR

NikoTR

Picopat
Katılım
3 Ocak 2021
Mesajlar
115
Kullanıyorum mükkemmel monitör. Özellikleri çok iyi. Ben 1650 TL'ye aldım.
Cevap için teşekkürler. Kalite olarak TN panele göre büyük bir fark olduğunu düşünüyor musunuz? Yani "TN panelli bir monitördense kesinlikle bu seçilmeli" diyor musunuz?
 

Wantedd

Zeptopat
Katılım
30 Aralık 2020
Mesajlar
7
Bende Vatan Bilgisayar'dan 1650 liraya aldım çok memnun kaldım TN panel eğer Full rekabetçi oyunlar oynayacak isen mantıklı onun haricinde günlük her işi yapabileceğim bir monitör.
 

Carlsberg

Kilopat
Katılım
5 Mart 2015
Mesajlar
2.966
Makaleler
8
Çözümler
8
Az önce incehesap.com Gaming Gece'sinde 1599'dan satıldı. Bu fiyatlara almanızı tavsiye etmem.
 
Yukarı