ASUS VG24VQ bulanıklık sorunu

overkilled

Hectopat
Merhaba. Benim sorunumu başka bir yerde göremedim birkaç gün önce İtopya'dan bir bilgisayar aldım ayrıca monitörle birlikte (VG24VQ) ama anlamadığım şekilde oyunlarda hareket eden her şeyde bir renk değişimi bulanıklık oluyor bilgisayar ilk geldiğinde League of Legends oynamıştım ilk önce o oyunda fazlasıyla göze batıyor bu sorun belki sorunu tam açıklayamamış olabilirim sistem:
ASUS ROG STRIX RTX 2060 6 GB.
AMD Ryzen 5 3500X.
512 GB M.2 SSD.
ASUS Prime B450M-K 4400 MHz ( OC )
G.Skill 16 GB RAM 3000MHz (Single kit )
Dediğim gibi sorunu tam açıklayamamış olabilirim ekran kartı Driver'ları vs kurulu şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Benim sorunumu başka bir yerde göremedim birkaç gün önce İtopya'dan bir bilgisayar aldım ayrıca monitörle birlikte (VG24VQ) ama anlamadığım şekilde oyunlarda hareket eden her şeyde bir renk değişimi bulanıklık oluyor bilgisayar ilk geldiğinde League of Legends oynamıştım ilk önce o oyunda fazlasıyla göze batıyor bu sorun belki sorunu tam açıklayamamış olabilirim sistem:
ASUS ROG STRIX RTX 2060 6 GB.
AMD Ryzen 5 3500X.
512 GB M.2 SSD.
ASUS Prime B450M-K 4400 MHz ( OC )
G.Skill 16 GB RAM 3000MHz (Single kit )
Dediğim gibi sorunu tam açıklayamamış olabilirim ekran kartı Driver'ları vs kurulu şimdiden teşekkürler.
Aynı monitör bende de var hocam. ELMB açık mı ?

Anlattiginiz sey motion blur ve ghosting gibi geldi monitor kaynakli olmasi muhtemel. Sorun suna mi benziyor?

Dosya Ekleri

• 34021.jpg
    34021.jpg
    244 KB · Görüntüleme: 247
Anlattiginiz sey motion blur ve ghosting gibi geldi monitor kaynakli olmasi muhtemel. Sorun suna mi benziyor?
şöyle diyeyim mesela ac origins oynuyorum çimlerin içindeyim mouse u çevirdiğim anda çevremde ki her şeyin renk tonu çözünürlüğü falan anlık düşüyormuş gibi hissediyorum
şöyle diyeyim mesela ac origins oynuyorum çimlerin içindeyim mouse u çevirdiğim anda çevremde ki her şeyin renk tonu çözünürlüğü falan anlık düşüyormuş gibi hissediyorum
hatta çevirmeme bile gerek yok oyunlarda hareket eden her şey de oluyor bu

hatta çevirmeme bile gerek yok oyunlarda hareket eden her şey de oluyor bu
Hocam bende CS:GO oynuyorum hiç dikkat etmedim ve kötü anlamda bir şey fark etmedim. Yağ gibi akıyor.

Monitor ayarlarindan overdrive'i azaltin. Asus monitorlerinde 80'den basliyor sanirim, once 60'a indirip test edin.

Olmazsa overdrivei daha da indirip, yenileme hizini da 100 hz civarina indirip deneyin.

Geri
Yukarı