ASUS VG24VQ dalgalanıyor ve 144 Hz çalışmıyor

squarfor

Hectopat
Daha fazla  
Yeni aldığım ASUS VG24VQ monitörde DisplayPort ile bağlamama rağmen hem 144 Hz alamıyorum hem de ara ara dalgalanma yaşıyorum.

Denediğim çözümler:
  • Sürücülerim ve Windows güncel.
  • Hem monitörü hem kasayı ayrı ayrı prizlere taktım.
  • Güç kablosunu eski monitörün güç kablosuyla değiştirdim.

Ekran kartı sürücüsünü güncelledikten sonra 144 Hz almaya başladım ancak bu akşam bilgisayarı bir kez daha açınca maksimum 100 Hz seçeneği çıktı.
İşin bir diğer garip tarafı da 100 Hz alınca dalgalanma yaşamıyorum.
Ben sorunun monitör de değil, güç kaynağı veya prizler de olduğunu düşünüyorum.
Sorun hakkında fikir sahibi olanlar yazabilir mi?

Daha dün arkadaşım ile aynı monitörün montajını ve ayarlarını yaptık, 144Hz seçeneği mevcuttu.
Güç kaynağı ve priz sebebiyle HZ seçeneklerinin düşmesi biraz saçma geldi bana.
Montajı yaptığımda maksimum 100 Hz seçeneği çıkıyordu. Ekran kartının sürücülerini güncelledikten sonra 144 Hz almaya başladım ama özellikle oyunlarda dalgalanma yaşıyordum. Şuan açtığımda ise yeniden maksimum 100 Hz görüyorum ama dalgalanma yok. Çok saçma bir sorun gerçekten.

Merhabalar,
Bende de ASUS TUF serisi monitör var.
144 Hz'de çok çok nadirende olsa yukarıdan aşağıya dalgalanma oluyor. Monitörü kapatıp açınca düzeliyor. Ama bu sıkıntı FreeSync özelliği açıkken çok nadir oluyor.
Zaten FreeSync hiç kapatmıyorum Display Port kablosunu bile özel olarak getirttim.

144 Hz almak için HDMI değiştirmenizi tavsiye ederim. HDMI kablosunu değiştirin mümkünse Display Port kablosu kullanın muhtemelen sorun bu yüzdendir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,
Bende de ASUS TUF serisi monitör var.
144 Hz'de çok çok nadirende olsa yukarıdan aşağıya dalgalanma oluyor. Monitörü kapatıp açınca düzeliyor. Ama bu sıkıntı FreeSync özelliği açıkken çok nadir oluyor.
Zaten FreeSync hiç kapatmıyorum Display Port kablosunu bile özel olarak getirttim.

144 Hz almak için HDMI değiştirmenizi tavsiye ederim. HDMI kablosunu değiştirin mümkünse Display Port kablosu kullanın muhtemelen sorun bu yüzdendir.

Bende de dalgalanma oluyor FPS oyunlarında bir de çok rahatsız ediyor sizce kapatayim mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı