ASUS VG24vqr hareketli görüntülerde koyu iz bırakıyor

EMRESS26

Femtopat
Daha fazla  
Monitör
ASUS VG24VQR
Merhaba arkadaşlar, 4-5 gün önce aldığım ASUS VG24vqr modelli monitörde açık renklerde sorun yok ama kapalı alanlar ya da koyu renklerde net bir görüntü değil bulanık bir hareket alıyorum.
Kısa sürüyor ama takıntılığımdan dolayı rahatsız oluyorum.
Monitörden mi kaynaklı yoksa yapmağım bir ayar mı var bilmiyorum.
Ekran kartım GTX 1050, DisplayPort ile bağlantı kuruyorum.
Vatan'a gitmeden önce konu açmak istedim. Yardımlarınız için teşekkürler.

WhatsApp Image 2023-01-01 at 22.56.51.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, 4-5 gün önce aldığım ASUS VG24vqr modelli monitörde açık renklerde sorun yok ama kapalı alanlar ya da koyu renklerde net bir görüntü değil bulanık bir hareket alıyorum.
Kısa sürüyor ama takıntılığımdan dolayı rahatsız oluyorum.
Monitörden mi kaynaklı yoksa yapmağım bir ayar mı var bilmiyorum.
Ekran kartım GTX 1050, DisplayPort ile bağlantı kuruyorum.
Vatan'a gitmeden önce konu açmak istedim. Yardımlarınız için teşekkürler.

Eki Görüntüle 1620515
Bu model hakkında bilgim yok ama bazı monitörlerde ghosting olabilir, ayarla gitmez. Bunda da ghosting var sanıyorsam.

Bu VA panellerin genel problemi. Ghosting deniyor. Almadan önce konu açtıysan orada da VA panel almaman IPS panel alman tavsiye edilmiştir.

VA panel monitörlerde ghosting problemi var. Vatana götürsende servis değişim ya da iade etmediği sürece bir şey yapamazsın.

Hocam bu arada aşağıda bıraktığım modeli kullanıyorum, hem bu modele göre daha ucuz, bu şekilde ghosting yok, ışık süzmesi yok, 144 Hz ve IPS panel.
165 ile 144 arasında bi fark yok. Attığım model alınabilir bu iade edilip.

Ama sanırım zam gelmiş ben Amazon'dan 3599 TL'ye almıştım 10 gün önce falan, şuan 5000'lerde.

Attığımı almasan bile aldığını iade edip IPS bi monitör bakmanı öneririm.

Hocam bu arada aşağıda bıraktığım modeli kullanıyorum, hem bu modele göre daha ucuz, bu şekilde ghosting yok, ışık süzmesi yok, 144 Hz ve IPS panel.
165 ile 144 arasında bi fark yok. Attığım model alınabilir bu iade edilip.

Ama sanırım zam gelmiş ben Amazon'dan 3599 TL'ye almıştım 10 gün önce falan, şuan 5000'lerde.

Attığımı almasan bile aldığını iade edip IPS bi monitör bakmanı öneririm.
Yormumuz icin tesekkür ederim.İnternet üzerinden teknolojik alet almıyorum.Herhangi bir sıkıntı durumunda magaza goturup bırakmak daha guvenli geliyor.Yarın baska bir monitör bakicam yada degisim olucak insallah bole kullanılmaz 😭

Yormumuz icin teşekkür ederim. İnternet üzerinden teknolojik alet almıyorum. Herhangi bir sıkıntı durumunda magaza goturup bırakmak daha guvenli geliyor. Yarın baska bir monitör bakacağım ya da degisim olacak inşallah böyle kullanılmaz 😭

Mağazadan alımlarda iade hakkınız yok. Tam tersine internet alımlarında 14 günlük cayma hakkı var. Mağazadan alırken her şeyiyle deneyerek almalıydınız. Monitörde bir sorun yok. VA panellerin genel durumu bu olduğu için ürünü aynısıyla değiştirmeniz bir şey değiştirmez ki sorun olarak kabul etmeyecekleri için değişim de olmaz.

Yormumuz icin tesekkür ederim.İnternet üzerinden teknolojik alet almıyorum.Herhangi bir sıkıntı durumunda magaza goturup bırakmak daha guvenli geliyor.Yarın baska bir monitör bakicam yada degisim olucak insallah bole kullanılmaz 😭
Normal mağazalarda daha pahalı olur hocam, bu aldığınız monitör Vatan'da 5189 TL, bu monitöre bu para verilmez. Ama illa Vatan'dan alıcam diyosanız bi öneri atayım gidince bakarsınız.

Eğer orada yardımcı olmak isteyenler olursa belirteceğiniz özellikler IPS olması olsun hocam.

Mağazadan alımlarda iade hakkınız yok.
Vatan'da iade hakkı var diye biliyorum ama yok mu ?

Vatan'da iade hakkı var diye biliyorum ama yok mu?

Normal mağaza alımlarında iade hakkı olmuyor denenerek alındığı için ama Vatan Bilgisayar kendi isteğiyle böyle bir hak sunuyor mu bir fikrim yok. Vatan internet mağazası üzerinden alındıysa 14 günlük cayma hakkı var tabii.

Normal mağaza alımlarında iade hakkı olmuyor denenerek alındığı için ama Vatan Bilgisayar kendi isteğiyle böyle bir hak sunuyor mu bir fikrim yok.
Denemek lazım hocam, alan arkadaşın da biraz araştırma yapması lazımdı. İlla Vatan'dan alıcaksa attığım MSI alınır mesela.
Birde mağazada alırken test ediyolar diye biliyorum, test ettirmediniz mi hocam ?

Yeni konular

Geri
Yukarı