ASUS VG259Q mu ViewSonic XG2405 mi?

Bütçe
1700
Bu arada, böyle bir alternatif de var.

Bu da IPS. Ama hareket kabiliyeti daha kötü.

Avantaj olarak DisplayHDR400 var. HDR destekli içerikler tüketiyorsanız iyi olacaktır.

HDR kapalı ikenki max. parlaklığı 350cd.

Alternatif 2 olarak da MSI G241'e bakabilirsiniz.

Renk gamutları hemen hemen AOC kadar yüksek ve çok daha uygun. Ama hareket kabiliyeti onun da iyi değil.

Neden ilk mesajda önermedim, çünkü kronik ölü piksel sıkıntısı var. Eğer çıkarsa biraz uğraştıtabilir iade vs. diye.

İlk mesajda değinmeyi unuttuğum şeylerdi, iyi oldu.
Kronik ölü piksel sorunu varsa o riski alamam açıkcası, artı olarak pivot olması, hareket kabiliyeti yüksek olması benim için önemli bir özellik çünkü bilgisayar masamın yanında bulan yatağıma direk çevirip film izlemek için tüm masayı boşaltmak istemiyorum. HDR destekli içerikler tüketmediğim için çok işlevli bir özellik olmayacaktır benim adıma. O yüzden şu ana kadar sunulan alternatifler arasından ASUS'u tercih ediyor gibiyim hala.
hocam peki hangisinde IPS glow ve ghosting daha azdır onun hakkında da bilgi verebilir misin çok güzelce anlatmışsın bu arada eline sağlık
@SkyRose Hocam sizi yorduk ama aynı sorunun cevabını ben de çok merak ediyorum.

Hocam peki hangisinde IPS glow ve ghosting daha azdır onun hakkında da bilgi verebilir misin çok güzelce anlatmışsın bu arada eline sağlık.
IPS Glow biraz şans işi. Viewsonic, ASUS ve attığım AOC'da kronik derecede fazla bir IPS Glow bilmiyorum. Ama her IPS'de az-çok mutlaka olur genelde bu olay. Genelde rahatsız etmez.

Ghosting ise tepkime ile ilgili ve markalar en hızlı mod dışında tepkimeleri açıklamadığından ghostingi tahmin etmek zor.

Ama benim bildiğim bu 3 model de hızlı ve ghosting olarak çok üzmeyecektir.

Bunu anlamanın en doğru yolu yorumları okumak.

@benkeldegilim bu arada başlıktaki monitör ile attığınız monitör bir değil. Başlıkta 259, konuda 249 yazıyor.

ASUS'un da parlaklığı 250cd. Viewsonic'e karşı bir artısı yok.

IPS Glow biraz şans işi. Viewsonic, ASUS ve attığım AOC'da kronik derecede fazla bir IPS Glow bilmiyorum. Ama her IPS'de az-çok mutlaka olur genelde bu olay. Genelde rahatsız etmez.

Ghosting ise tepkime ile ilgili ve markalar en hızlı mod dışında tepkimeleri açıklamadığından ghostingi tahmin etmek zor.

Ama benim bildiğim bu 3 model de hızlı ve ghosting olarak çok üzmeyecektir.

Bunu anlamanın en doğru yolu yorumları okumak.

@benkeldegilim bu arada başlıktaki monitör ile attığınız monitör bir değil. Başlıkta 259, konuda 249 yazıyor.

ASUS'un da parlaklığı 250cd. Viewsonic'e karşı bir artısı yok.
Hocam başlığı yanlış atmışım farkettim ama değiştiremedim maalesef. Linkteki monitörler arasından net bir şekilde birini seçmek durumunda kalsanız siz hangisini alırdınız 259 değil de 249 olduğunu varsaysanız? tercihi yapamadım siz belli ki bu konuda bilgilisiniz ikisinden birini net bir şekilde seçebilir misiniz? @SkyRose

Hocam başlığı yanlış atmışım farkettim ama değiştiremedim maalesef. Linkteki monitörler arasından net bir şekilde birini seçmek durumunda kalsanız siz hangisini alırdınız 259 değil de 249 olduğunu varsaysanız? tercihi yapamadım siz belli ki bu konuda bilgilisiniz ikisinden birini net bir şekilde seçebilir misiniz? @SkyRose
İkisi de aynı sayılır, tasarımını sevdiğinizi alabilirsiniz.

ASUS'da fazladan ELMB, ShadowBoost gibi özellikler de var, ilginizi çekiyorsa alım sebebi olabilir.

İkisi de aynı sayılır, tasarımını sevdiğinizi alabilirsiniz.

ASUS'da fazladan ELMB, ShadowBoost gibi özellikler de var, ilginizi çekiyorsa alım sebebi olabilir.
hocam peki sizce aoc 24g2u mu yoksa asus tuf vg249q1r mi asus 165hz olduğu için değer mi aocnin renklerinin çok daha iyi olduğunu söylediniz başka hiçbir fark yoksa aoc almayı düşünüyorum ama asusun shadow boost elmb düşük mavi ışık özellikleri aocde de var mı? yanlış bilmiyorsam elmb asusun kendi teknolojisi siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ikisi de aynı fiyat zaten

@Waxech mavi ışık filtresi var, diğerleri yok.

Bahsettiğiniz ASUS modelde IPS Glow epey fazla çıkabiliyor diye biliyorum. Yorumları iyice bir gözden geçirin derim.

yorumlarına baktım çoğu kişi pek rahatsız etmiyor diyor fakat kimse fotoğrafını koymadığı için bakamıyorum kendim inceleme videosu da neredeyse hiç yok olanlar da göstermiyorlar IPS glowu benim için shadow boost değil de elmb önemli ama o da ne kadar fark ettiriyor bilmiyorum bir kaç video izliycem şimdi elmb ile ilgili fakat çok kararsız kaldım hem r6 gibi fps oyunları oynuyorum hem de yüksek kaliteli dizi film izliyorum iki monitörün de karşılaştırması olmadığı kendim de gidip bakamadığım için kafayı yiyicem kararsızlıktan

Bugün ASUS VG249Q model monitörü aldım. IPS Glow aşırı az seviyede. Renkleri de hoşuma gitti. Daha önce de XG2405 kullandığımdan karşılaştırabilirim. XG2405'de IPS GoW daha fazlaydı. Gönül rahatlığıyla alınabilecek bir monitör.

Bugün ASUS VG249Q model monitörü aldım. IPS Glow aşırı az seviyede. Renkleri de hoşuma gitti. Daha önce de XG2405 kullandığımdan karşılaştırabilirim. XG2405'de IPS GoW daha fazlaydı. Gönül rahatlığıyla alınabilecek bir monitör.
Ben başlığı açtığım günün akşamında aldım, çok memnunum. Gönül rahatlığıyla alınabilir.

Geri
Yukarı