Monitör ASUS VG249Q mu yoksa ViewSonic XG2405 mi?

IronsideOdin

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Karışık
Arkadaşlar merhaba yakın bir zamana kadar ASUS TUF Gaming VG27aq alacaktım. Ancak bu salgından dolayı fiyatların yükselmesi ve stokların bitmesinden dolayı vazgeçtim. Şu anda 2 monitör arasında kararsız kaldım. Kullananlar varsa yorumlarını almayı çok isterim.
1. monitör: ASUS TUF Gaming VG249Q.
2. mönitör: ViewSonic XG2405.
Her iki monitörde 1920x1080 144 Hz ve IPS panel.
Yarın gidip alacağım fikrinizi sormak istedim. Öncelikli olarak ASUS almayı düşünüyorum. Şu anda laptopa bağlayacağım daha sonra RTX 2060 ekran kartıyla kullancağım.

Şu anda gayet memnunum. Tek sıkıntım ekran kartım 144 Hz desteklemiyor.(HDMI 144 Hz vermiyor) ama bugün başka bir bilgisayarda denedim gayet akıcı ve güzel. Renkler çok canlı. VA monitör ve IPS olan başka bir dizüstü ile karşılaştırdım çok fark var. Sağa sola aşağı yukarı ve öne arkaya hareket etmesi çok kullanışlı rahat ve zorlamadan yapılıyor. Alırken test etme imkanın varsa test edip alın. Ben sinerji bilgisayardan test ederek aldım. İki tane ölü piksel çıktı ertesi gün yenisini getirip tekrar test ettik ölü piksel yoktu. Gayet memnunum pişman olmazsın.
Öncelikle hayırlı olsun. Benim de en büyük korkum ölü piksel çıkması. Malum durumlardan dolayı maalesef deneyip alabileceğim bir yer kalmadı. O nedenle internetten sipariş vereceğim. Viewsonic alırsam Vatan'dan, Asus alırsam Itopya'dan sipariş vereceğim. Itopya konusunda biraz tedirginim.
Şu anda gayet memnunum. Tek sıkıntım ekran kartım 144 Hz desteklemiyor.(HDMI 144 Hz vermiyor) ama bugün başka bir bilgisayarda denedim gayet akıcı ve güzel. Renkler çok canlı. VA monitör ve IPS olan başka bir dizüstü ile karşılaştırdım çok fark var. Sağa sola aşağı yukarı ve öne arkaya hareket etmesi çok kullanışlı rahat ve zorlamadan yapılıyor. Alırken test etme imkanın varsa test edip alın. Ben sinerji bilgisayardan test ederek aldım. İki tane ölü piksel çıktı ertesi gün yenisini getirip tekrar test ettik ölü piksel yoktu. Gayet memnunum pişman olmazsın.
Hocam tekrar merhaba, ben de Asus TUF VG249Q model monitörü tercih ettim. Memnunum ancak dikkatimi çeken bir durum var. Beyaz renkler sanki tam beyaz değil de kırık beyaz-hafif sarımsı yapıda gözüküyor. Acaba bunun için bir ayar vs. biliyor musun?

Son düzenleme:
Öncelikle hayırlı olsun. Benim de en büyük korkum ölü piksel çıkması. Malum durumlardan dolayı maalesef deneyip alabileceğim bir yer kalmadı. O nedenle internetten sipariş vereceğim. Viewsonic alırsam Vatan'dan, Asus alırsam Itopya'dan sipariş vereceğim. Itopya konusunda biraz tedirginim.

Hocam tekrar merhaba, ben de Asus TUF VG249Q model monitörü tercih ettim. Memnunum ancak dikkatimi çeken bir durum var. Beyaz renkler sanki tam beyaz değil de kırık beyaz-hafif sarımsı yapıda gözüküyor. Acaba bunun için bir ayar vs. biliyor musun?
hocam selamlar, monitörden memnun musunuz bende almak üzereyim de?

Açık konuşayım 2K 165Hz'lik modelini alacaktım. Bütçeden dolayı alamadım. İçimde kaldı biraz onun dışında gayet memnunum. Rahatlıkla alabilirsin.

ViewSonic önerilir kullanıcısı olarak.
Dostum XG2405’in sürekli 1ms özelliğinin verimli çalışmadığından, 1ms modu açıldığında parlaklığının düştüğünden bahsediyorlar. TUF’ta ek olarak hoparlörde var. Ben olsam TUF’u seçerdim diye düşünüyorum.

XG2405'de de hoparlör var kalitesi göreceli 1 ms olayında da dediğiniz gibi yazılar mevcut.

Merhabalar, ekran kartın 144 hz yi desteklemediğini söylemişsin. Bende aynı monitörü almak istiyorum, Ekran kartımı da 2060 Super olarak seçtim. Gsync açmak için Display Port ile bağlamak gerekiyor muş. Display Port bağlarsam 144 e ulaşabilir miyim?

Merhabalar, ekran kartın 144 Hz'yi desteklemediğini söylemişsin. Bende aynı monitörü almak istiyorum, ekran kartımı da 2060 Super olarak seçtim. G-SYNC açmak için Display Port ile bağlamak gerekiyor muş. Display Port bağlarsam 144'e ulaşabilir miyim?

Bağladığım PC eski bir laptopdu. Yeni kasa aldım 144Hz sorunsuz veriyor. Kutudan çıkan HDMI kullanıyorum. G-Sync(adaptive Sync) için Display Port gerekli. Ben şimdilik monitörün hoparlörünü kullanmak için HDMI üzerinden bağlanıyorum. Daha sonra DP geçeceğim. Kullandığım sistemi imzada görebilirsin.

Bağladığım PC eski bir laptopdu. Yeni kasa aldım 144Hz sorunsuz veriyor. Kutudan çıkan HDMI kullanıyorum. G-Sync(adaptive Sync) için Display Port gerekli. Ben şimdilik monitörün hoparlörünü kullanmak için HDMI üzerinden bağlanıyorum. Daha sonra DP geçeceğim. Kullandığım sistemi imzada görebilirsin.
Çok teşekkür ederim vermiş olduğunuz bilgi için ben de Ryzen 5 3600x ve Msi Rtx 2060 Super Gaming X ile birlikte kullanacağım. Bu ürün Nvidia nın Gsync listesinde olmadığından aklımda soru işaretleri vardı. Şimdi aslında VG259Q ile VG249Q arasında kaldım. Aralarında 75 Euro kadar bir fark var. Yurtdışında yaşıyorum. Eğer VG259Q da destekliyorsa 259 dan yana oy kullanacağım ancak Türkçe inceleme bulamadım. Peki 249 un kutusundan DP geliyor mu yoksa sadece HDMI mı geliyor kutu içeriğinden bahsetme şansın var mı?

Çok teşekkür ederim vermiş olduğunuz bilgi için ben de Ryzen 5 3600X ve MSI RTX 2060 Super Gaming X ile birlikte kullanacağım. Bu ürün NVIDIA'nın G-SYNC listesinde olmadığından aklımda soru işaretleri vardı. Şimdi aslında VG259Q ile VG249Q arasında kaldım. Aralarında 75 Euro kadar bir fark var. Yurtdışında yaşıyorum. Eğer VG259Q'da destekliyorsa 259'dan yana oy kullanacağım ancak Türkçe inceleme bulamadım. Peki 249'un kutusundan DP geliyor mu yoksa sadece HDMI mı geliyor kutu içeriğinden bahsetme şansın var mı?

İçinden sadece HDMI çıktı. Dün DP kablosu ile denedim. Adaptive Sync uyumu otomatik açıldı. NVIDIA denetim masasında G-Sync açıldı otomatik olarak.

Merhaba monitörü alalı 2 ay olmuş sanırım nasıl memnun musunuz? FPS oyun oynuyorsanız nasıl TN panele göre bir fark oluyor mu? Bende Asus VG249Q ve lg 27gl650f-b arasında kalıyorum. Mevcutta kullandığım monitör Viewsonic XG2401, memnun olduğum bir monitördü ancak ekranı çizilip satış sonrasında destek alamayana kadar. O yüzden viewsonic yerine farklı marka alacağım ve TN panelden IPS panele geçmek istiyorum.

Merhaba monitörü alalı 2 ay olmuş sanırım nasıl memnun musunuz? FPS oyun oynuyorsanız nasıl TN panele göre bir fark oluyor mu? Bende Asus VG249Q ve lg 27gl650f-b arasında kalıyorum. Mevcutta kullandığım monitör Viewsonic XG2401, memnun olduğum bir monitördü ancak ekranı çizilip satış sonrasında destek alamayana kadar. O yüzden viewsonic yerine farklı marka alacağım ve TN panelden IPS panele geçmek istiyorum.

Çok memnumum. Monitör alacak arkadaşlarım bile IPS için gelip benim monitörü test ediyorlar. Kim görse direk bariz IPS farkını anlıyor. Kolay kolay IPS i bırakmam. Alacaksan tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı