Asus VG279Q İPS Panel 144Hz 1ms vs Viewsonic XG2730 2K TN panel 144Hz 1ms

IPS panelin tek avantajı renklerin yan açılardan da görülebilmesi değil, normal durumlarda daha da güzel gözükmesi. Asus VG248QE'yi deneme fırsatım oldu, gayet akıcı monitör fakat renkleri IPS'e kıyasla gerçekten çok kötü.

Asus VG279Q yerine Samsung C24FG73 de alabilirsiniz, paranız cebinizde kalır. Daha da uygun fiyata Samsung C24RG50 alabilirsiniz. IPS panelin görüntüsü gerçekten çok güzel, ama film izliyorsan karanlık sahnelerde ışık sızması rahatsız edecektir. Üstelik VG279Q bence fiyatını hak etmiyor. O kadar pahalı bir monitör en azından gerçek 8-bit olabilirdi. Acer'in de 1080p 144Hz 1ms monitörü var ve o gerçek 8-bit fakat Türkiye'de satılmıyor.
AOC AGON AG271QX nasıl sice bütçemi zorlayıp alabilirim parasını hak ediyomu paneli TN ama en iyi 2K monitör deniliyo bide 27iinc istiyorum 27ye alıştım

Hocam dediğim gibi IPS'in görüntüsü TN'den daha güzel gözüküyor, Sadece çok oyunculu rekabetçi oyunlar oynasaydınız TN panel alın derdim fakat işin içine dizi, film, tek kişilik oyunlar girdiğinde en az VA panel monitör alınmasını öneriyorum. İlla 1ms monitör de almak zorunda değilsiniz. Samsung'un uygun fiyatlı 1440p 144Hz 4ms VA panelli monitörleri var, onlara bir bakın isterseniz.

Evet izlersin ama 1080p ekrandaki görüntüden daha kötü kalitesi olur. İçerikler en iyi kendi çözünürlüğündeki ekranda gözükür, daha yüksek çözünürlüklü ekranda bakılırsa görüntü kalitesi kötüleşir.

Evet izlersin ama 1080p ekrandaki görüntüden daha kötü kalitesi olur. İçerikler en iyi kendi çözünürlüğündeki ekranda gözükür, daha yüksek çözünürlüklü ekranda bakılırsa görüntü kalitesi kötüleşir.
ozaman ne gerek var ki 2K ya oyun içinse 1080ti 2070 yoksa bi işe yaramaz gibi herkes 1080 bitti diyo ama 2Kyı çalıştırcak pc yapmak zor ülkemizde dolar 6iken bana göre onun için Asus VG279Q düşünüyorum önceki monitörüm CFG73 idi arızalandı tamir parası istediler vs servisi hiç ilgilenmedi çok hassasmış paneli
Beyler Asus XG27VQ nasıl

Son düzenleme:
bişey sorucam 2K monitör aldım diyelim 2Kda dizi film vs izleniyomu benim bildiğim 1080de hepsi

4k da bile film dizi bulabiliyorsunuz. 1080p tv'im de 720p birçok film veya dizi izledim hiç sırıtmadı açıkçası sizde oradan değer biçebilirsiniz. 27 inch ve 2 3 bin arası fiyatlarda monitör alacak olsaydım 2k olmasını beklerdim açıkçası.

Hatta şu bile aklıma yatıyor. Önceliğim oyun olmadığı için tabi bu şekilde düşünüyorum. Normal bir ev kullanıcısı olarak görsellik daha önde geliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı