ASUS Vivobook X512DA-BQ555 vs Lenovo Ideapad 5 R7 5700u

Tortue

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Arkadaşlar yazılım için hangi notebook daha uygundur? Lenovo'nun bellek hızı 3200 fakat RAM'ler anakarta lehimliymiş. ASUS'ta tam bilgi yok, yüksek ihtimalle 1 tane boş slot mevcut ve RAM frekansı 2400 MHz.

Screenshot_2021-04-27-15-53-45-630_com.gittigidiyormobil.jpg

Screenshot_2021-04-27-13-19-59-405_com.pozitron.hepsiburada.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarıdakinin işlemci R5, ama RAM 12 GB,
Bununsa işlemci R7, fakat RAM 8 GB. Lehimli mi değil mi bilmiyorum, kısa bir araştırma ile bulabilirsiniz.

Acer'i alırsanız bir tane daha 8'lik RAM almanızı tavsiye ederim.

Yukarıdakinin işlemci R5, ama RAM 12 GB,
Bununsa işlemci R7, fakat RAM 8 GB. Lehimli mi değil mi bilmiyorum, kısa bir araştırma ile bulabilirsiniz.

Acer'i alırsanız bir tane daha 8'lik RAM almanızı tavsiye ederim.

Acer bakmayı düşünmüyorum dostum. Lenovo veya Asus olmalı. En iyisi bu ikisinden birini mecbur almak ama hangisi iyi olur bilmiyorum.

Acer bakmayı düşünmüyorum dostum. Lenovo veya ASUS olmalı. En iyisi bu ikisinden birini mecbur almak ama hangisi iyi olur bilmiyorum.

Kesinlikle böyle bir düşünceye kapılmamalısın bence. Lenovo, Acer, ASUS gibi markalar kendini kanıtlamış ve özellikle Acer serisi F/P bir marka ve çok da kaliteli modelleri var. Şahsen ben Acer'in kalitesiz modelini görmedim. Sana tavsiyem, 6K yapabilirsen şaheser atarım.

Kesinlikle böyle bir düşünceye kapılmamalısın bence. Lenovo, Acer, ASUS gibi markalar kendini kanıtlamış ve özellikle Acer serisi F/P bir marka ve çok da kaliteli modelleri var. Şahsen ben Acer'in kalitesiz modelini görmedim. Sana tavsiyem, 6K yapabilirsen şaheser atarım.

Bir bakabilir miyim?

Anakarta gömülü şekilde almanın ne gibi bir zararı olur?

Bir bakabilir miyim?

Anakarta gömülü şekilde almanın ne gibi bir zararı olur?

Anakarta gömülü olursa RAM'ler değiştirme sorunu olur. Diyelim 2 slot var ve 2 RAM'de lehimli, RAM yükseltmesi yapamazsın. Lehimsiz olması daha iyi olur.
Bundan bahsediyorum:
Şu an gitmem lazım, dönünce ilgileneceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı