Asus VP228HE veya Acer SA220Qbid Monitör Tercihi

Sefa Duygun

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Fotoğrafçı, Öğrenci
Kafamda iki adet monitör belirledim ama seçmekte kararsız kaldım. Kararsız kalmamın sebebi Acer'ın daha ince ve IPS teknolojisini desteklemesi, bir yandan da 4ms olması kararsızlığıma neden oluyor. Asus'un ise 1ms olmasından ziyade, kalın ve IPS teknolojisini desteklememesi kararsız kalmama neden oluyor.
Oyun oynamak için almak istiyorum ama bir E-Sporcu değilim. Profesyonel olması gerekmiyor.
Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Acer Ürün Linki : Acer SA220Qbid 21.5'' 4ms (VGA+DVI+HDMI) Ultra İnce IPS Led Fiyatı
Asus Ürün Linki : Asus VP228HE 21.5" 1ms (Analog+HDMI) Full HD Monitör Fiyatı

Acer.jpg

Asus.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
IPS kontrastı yüksek daha canlı renkler verirken TN panel dar görüş açısı daha soluk renkler verir. Öte yandan panel hızı konusunda TN her zaman öndedir ama 1 ile 4ms arasında fark da normal kullanıcı önemli değil. :)

Link attığın monitörlerin ikisi de 60 hertz, haliyle IPS monitörden daha çok keyif alırsın.

Son düzenleme:
Kafamda iki adet monitör belirledim ama seçmekte kararsız kaldım. Kararsız kalmamın sebebi Acer'ın daha ince ve IPS teknolojisini desteklemesi, bir yandan da 4ms olması kararsızlığıma neden oluyor. Asus'un ise 1ms olmasından ziyade, kalın ve IPS teknolojisini desteklememesi kararsız kalmama neden oluyor.
Oyun oynamak için almak istiyorum ama bir E-Sporcu değilim. Profesyonel olması gerekmiyor.
Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Acer Ürün Linki : Acer SA220Qbid 21.5'' 4ms (VGA+DVI+HDMI) Ultra İnce IPS Led Fiyatı
Asus Ürün Linki : Asus VP228HE 21.5" 1ms (Analog+HDMI) Full HD Monitör Fiyatı

Eki Görüntüle 344084
Eki Görüntüle 344085
Acer Monitörü ev arkadaşım daha 3 gün önce aldı. Çok şık ve güzel bir monitör, yalnız dikkat et yanında HDMI kablosu gelmiyor. Tavsiye ederim.

IPS kontrastı yüksek daha canlı renkler verirken TN panel dar görüş açısı daha soluk renkler verir. Öte yandan panel hızı konusunda TN her zaman öndedir ama 1 ile 4ms arasında fark da normal kullanıcı önemli değil. :)

Link attığın monitörlerin ikisi de 60 hertz, haliyle IPS monitörden daha çok keyif alırsın.
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.
Acer Monitörü ev arkadaşım daha 3 gün önce aldı. Çok şık ve güzel bir monitör, yalnız dikkat et yanında HDMI kablosu gelmiyor. Tavsiye ederim.
Oyun performansı nasıl?
Asusu kullnıyorum gayet yeterli bir monitör. Ben memnunum. Tavsiye ederim.
IPS olmaması üzüyor.
Aynı sitede 640 liraya Acer'ın 24" olanı var onu da düşünebilirsin.
Acer'e karar verirsem 24" almak daha mantıklı.
"TN panel hayatınızda yokmuş gibi tercih yapmaya devam edin."
Öneriniz nedir?

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

Oyun performansı nasıl?

IPS olmaması üzüyor.

Acer'e karar verirsem 24" almak daha mantıklı.

Öneriniz nedir?
Her IPS'de olduğu gibi siyahlar biraz soluk onun dışında gözle görülür çok fazla bir fark yok. Gayet canlı ve akıcı renkleri var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı