Asus VS229HA monitör bulanıklık sorunu

yusuf-bafrali

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Asus vs229ha monitor kullanıyorum. Oyun esnasında hareketli sahnelerde bulanıklık yasıyorum. Oyun menüsünde blur ayarı kapalıyken de bu sorun devam ediyor. Aşırı şekilde gözleri yoruyor. Bu konuda yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu monitör 5ms bir monitör. Yine de VGA kullanıyorsan sinyalin analogdan dijital dönüştürmesi gecikme yapacağından ghosting olabilir belki. Tavsiyem DVI-D ile bağlaman. Ya da HDMI.

Bir de varsa overdrive ayarını devreye sok, monitör OSD menüsünden.

Bu monitör 5ms bir monitör. Yine de VGA kullanıyorsan sinyalin analogdan dijital dönüştürmesi gecikme yapacağından ghosting olabilir belki. Tavsiyem DVI-D ile bağlaman. Ya da HDMI.

Bir de varsa overdrive ayarını devreye sok, monitör OSD menüsünden.

Recep kardeşim. Ben zaten vga hiç kullanmadım dvi veya hdmi ile bağlıyorum. Hareketli sahnelerde oyunlarda netlik kaybi ve bulanıklaşma yasıyorum. Gtx 970 ekran kartım var ve bu performansı almak çok canımı sıkıyor. Çaresini bulamadım bir türlü...:(

Bir de görüntü bağdaştırıcı türünde integrated ramdac yazıyor, bununla bir alakası olabilir mi?

Yardımcı olabilecek var mı?

Hangi oyunlarda bulanıklaşma var ? Sadece oyunlarda varsa bu bulanıklaşma motion blur kaynaklı olabilir.

Eren hepsinde var bu problem kardeşim. Ayrıca motion blur kapalıykende var sorun 5ms mi acaba?..Bide vsync açık oynuyorum hep ozaman da sabit 16 ms e çıkıyor. Bir çözüm bulamicam herhalde:(

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı